| DotPunct a întrebat:

Vreau sa ma apuc de vandut haine online, dar nu stiu cum primesc banii de la cumparator.Adica ii trimit coletul, presupun ca el plateste suma respectiva pentru a-l ridica. Dar banii cum ajung la >mine?:"

6 răspunsuri:
| Luy a răspuns:

Poti apela la firmele de curierat.Firma duce coletul, incaseaza contravaloarea in schimbul unui cost pe care ori il platesti tu ori cumparatorul.Dar daca e din orasul tau de ce nu face 2 face? Bafta multa si poate ne arati si noua ce vrei sa vinzi cand este gata mica afacere. Daca o sa o promovezi si prin facebook sa ne dai si noua un link ceva si poate iti putem fi de folos cu reclama/promovarea.

| cherrybomb a răspuns:

Intra pe www.trendzone.ro
fa-ti cont aici.
banii ii poti primi ramburs.
daca nu te descurci lasa-mi msj :)

| Cristinaaaaaaa a răspuns:

Sami dai si mie site-ul :d

| CorontzGurGurul a răspuns:

Salut, banii ajung la tine in functie de curierul folosit. Daca trimiti colet cu ramburs prin Posta Romana, banii ajung la posta, iar tie iti baga in cutia postala un aviz cu care mergi la Posta si iti ridici banii. Daca ai firma, rambursul se vireaza in contul bancar.
Daca trimiti prin curier rapid (FanCourier, SprintCurier, Cargus...etc) banii ti va aduce un curier la adresa, sau ii vireaza intr-un cont bancar (Cont Colector), depinde cum vrei sa-i primesti. Bafta...

| ionutzRap a răspuns:

Poti folosi transfer bancar (PayPal)
iar daca ii trimiti colet el pentru a il ridica trebuie sa plateasca o suma de bani iar acei bani vor ajunge la tine cred ca tii aduce firma de transport...(trebuie sa platesti si transportul)

| Tutan_Alina_1982 a răspuns:

Încearcă www.vandhainelemele.ro. Este o platforma online GRATUITĂ de anunturi dedicată hainelor din propria garderoba. E foarte ușor de utilizat.