| Georgy78 a întrebat:

Buna buna! Am nevoie de ajutorul vostru. In perioada in care a inceput black friday am facut comanda de pe eMAG la un laptop. Cand mi-a ajuns acasa, am constatat ca se blocheaza. L-am returnat, ieri a venit curierul si l-a luat. Am cerut sa mi se dea banii inapoi. Am dat ibanul si tot ce trebuie. Inca nu am primit nici o veste de la ei. Aveti idee in cat timp imi vor baga banii pe card? Multumesc frumos, dau funda pup

Răspuns Câştigător
| Florin0012 a răspuns:

Salut stai liniștit, dacă Ibanc-ul care l-ai dat este introdus corect, o să primești bani după 3, 4 zile. Mi-e în 4 zile mi sau alocat în cont. Dacă după 4 zile nu îți vin ia nr și sunai.

| Georgy78 explică (pentru Florin0012):

Eu cred ca l am introdus corect, multumesc frumos! O sa astept si o sa vad.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Georgy78):

Nu e inchis, uite-l ca mai exista.
https://www.e-magari.ro

O perioada nu a functionat. Oricum, am citit mai demult despre ce am povestit.

| Florin0012 a răspuns (pentru Florin0012):

Mersi de funda

9 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Mai intai curierul ala trebuie sa duca produsul inapoi, apoi angajatii de la eMAG trebuie sa verifice sa fie produsul in ordine apoi ati angajati trebuie sa se ocupe de transferul bancr. Toate astea nu se intampla peste noapte, la majoritatea magazinelor se returneaza banii cam in 30 zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu citestii termenii si conditiile pentru retur? Era mai bine daca citeai inainte sa faci comanda.
In jur de 14 zile dureaza pana iti vireaza banii in cont.

| Georgy78 explică (pentru anonim_4396):

Pai nu am crezut ca o sa ajung sa returnez produsul...era ultimul lucru la care m as fi asteptat...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Georgy78):

Eu m-am referit dupa ce am citit in termenii si conditiile lor pentru retur. Cauta si tu pe Google "Retur eMAG". Acolo scrie aproximativ 14 zile. Si retine ca, daca "specialistii" de la eMAG considera ca orice defectiune a laptop-ului se datoreaza tie, atunci ori iti refuza returul si iti trimite laptop-ul inapoi, ori te taxeaza din bani. Era un site emăgari ( asa se numea ) unde clientii eMAG nemultuiti postau fiecare despre eMAG. Acolo am citit despre asta. Site-ul e inchis acum. Si eu am comandat de la eMAG, dar retur niciodata. Din fericire, niciodata.

| mariiiapooopa a răspuns:

Ai grijă să nu fi primit o țeapă!
Ar trebui cam în 4 zile să îți vireze banii in cont, asta daca le-ai dat corect datele.
Dacă acest interval de timp trece, contactează-i.