| steamjunk a întrebat:

Salut, am dat comanda de Black Friday de iarna de o pereche de casti HyperX Cloud Alpha de pe Altex. Am platit cu cardul, iar comanda a fost incarcata la curier miercurea asta, insa azi dimineata la transport scria 'Reprogramat'. Sunt cam alarmat, nu stiu cum o sa ajunga produsul(eu sunt client PCGarage in special) deoarece am auzit numai de rau de Altex si nu stiu cand o sa ajunga. Daca dadeam comanda de pe eMAG sau pcgarage deja aveam timp sa le arunc pe toti peretii de la un codat pe csgo. Cum pot anula comanda? Astept sa vina curierul si o refuz? Daca fac asta primesc banii inapoi pe card sau e chestie d-aia de pot sa ii folosesc doar pe site-ul altex? Acum le-am dat e-mail si am primit inapoi doar confirmarea ca o sa imi raspunda cineva... Dar asta a fost astazi dimineata...

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O arzi gaming, cu jaluzelele trase si cu ochii lipiti de monitor pe cs go cu arme rozlaughing
or sa iti dea banii inapoi daca refuzi coletu, dar in schimb, eu ti-as lua banii pe delivery de la ei pana la tine, ca sa nu iasa nimeni in pierdere.
Daca tu ai tulburari de comportament si comanzi o perehe de casti si in a doua secunda nu le mai vrei, cine plateste pentru transport? Sper din toata inima sa mearga sa le dai cancel, si sa le trimiti inapoi, si sa iti ia vreo 30 lei pentru transport. asa e corect.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

60 lei ca 30 au platit aia dus, si acum ca le trimiti inapoi, inca 30.
corect ar fi sa platesti tu asta, si daca as avea un business de asa anvergura, te-as taxa si pentru tur si pentru retur.
De-asta nu face ebay business in Romania, si amazon e pe drum, da daca printre vreo 1 mil asa ca tine, x 30 lei, fa tu calculu.