| Pooliiio a întrebat:

Cine a cumpărat în rate de la flanco sau altex sa-mi spuna si mie ce acte iti trebuie si ce condiții! Va rog frumos!

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De la Altex am avut o rata prin Credex, nu-mi aduc aminte sa fi solicitat altceva decat cartea de identitate ("buletin"). Cumparatura a fost online, au trimis contractul online pentru a avea timp sa-l citesc, apoi au trimis un exemplar prin curier, pe care l-am semnat, s-a intors la ei, apoi mi-au trimis produsul.

| alina2k18 a răspuns:

Nu iti trebuie mari acte in afara de buletin. Acum e foarte simplu, dupa numele complet iti fac ei interogare la ANAF.
In functie de asta iti accepta sau nu.
Nu se mai cere de mult adeverinta de venit sau fluturas de salariul.

| Pooliiio explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Multumesc frumos!

| Pooliiio explică (pentru alina2k18):

Mulțumesc mult!