| Xperia a întrebat:

Daca am luat o,, teapa" pe net am cumparat un telefon de pe un site dintr-un anunt si am primit un alt telefon defect, pot face ceva sa imi recupar bani? De vanzator nu mai pot da nu raspunde la telefoane si nici pe messenger, Dau funda multumesc

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa faci o plangere penala pentru inselaciune, daca stii numele si adresa vanzatorului. Numai bine!

| Xperia explică (pentru Ioandelasal):

Pai stiu numele si adresa care erau scrise pe colet dar crezi ca ma ajuta cu ceva? eu sunt din iasi el din arad si nu imi permit sa ma duc pana la el pentru 350 lei mai mult cheltuiesc pe drum

| Ioandelasal a răspuns (pentru Xperia):

Nu trebuie sa mergi personal. Plangerea penala se poate trimite prin posta la Politia municipiului Arad.