| yomiky123 a întrebat:

Am dat o comanda pe net si mi-a cerut adresa de livrare din buletin, ce este aia? Si ca sa-l platesc trebuie sa pun banii in plic sau ceva, sau cum procedez.

Răspuns Câştigător
| Tinna666 a răspuns:

Adresa de livrare din buletin este adresa ta, adresa pe care o ai trecuta in buletin, unde locuiesti ca cei de acolo sa stie unde sa trimita coletul.cel mai probabil il trimit cu curier..nu trebuie sa pui banii in blic, vei plati ramburs...asta inseamna ca atunci ca va ajunge la tine curierul te va suna si ii platesti cand iti da pachetul si astepti sa iti de-a si chitanta... daca a fost trimis prin posta vei primi mandat postal cand ajunge coletul si trebuie sa mergi la posta si dai mandatul, iti vor cere buletinul(pe buletin trebuie sa fue exact acceasi adresa ca cea la care a fost trimis pachetul, de aceea ti s-a cerut adresa din buletin), platesti si ti se da coletul si o chitantahappy

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu nu iti stii adresa? pe bune?

nu pui niciun ban in niciun plic. Ai mai multe variante fie platesti online cu cardul, fie prin transfer bancar fie ramburs curierului sau la posta atunci cand vine coletul

| alexs99 a răspuns:

Adresa de livrare din buletin este adresa ta.Nu trebuie sa pui banii in plic, pur si simplu ii dai curierului.
O zi buna.

| EvaMary19 a răspuns:

Hei! Adresa ta(strada, numarul casei/apartamentului, orasul/comuna, judetul). Daca coletul iti vine prin curier ii vei plati soferului pe loc, daca vine la posta te vei duce acolo si vei plati la doamnele alea.