| Yuoia a întrebat:

Buna dimineata!
Lamuriti-ma si pe mine. Cand faceti comanda la mancare, transportul intra in pretul comenzii sau se plateste separat? Daca este separat, care este pretul transportului?
Cum primesc bonul/bonurile si cum justific plata?

11 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Fiecare are alta politica, deci, depinde de unde faci comanda la mancare

| Yuoia explică (pentru Brizbriz):

Bun. Si din experienta ta, cum e?

| Brizbriz a răspuns (pentru Yuoia):

Stau in Bucuresti, tazz.ro... NU e rau, imi dau o tona de restaurante livrare eMAG Genius (deci pe gratis), sau iau cu, comanda peste o anumita valoare, ca sa nu platesc livrarea, etc.
insa, evident, mancarea de la restaurant e scumpa, si fara transport

| Yuoia explică (pentru Brizbriz):

Ciudat e ca vad aceste firme circuland destul de mult ori la mine ori prin orasele in care circul. Cine isi permite?

| Brizbriz a răspuns (pentru Yuoia):

Deh, firmele astea o duc bine, toate s-au reprofilat pe livrare dupa ce ne-a lovit pandemia, deci sunt MULTI care isi permit

| goguPatent a răspuns:

Despre ce restaurant și ce oraș vorbim. Că sunt mii de restaurante fi o groaza de servici de livrare fiecare cu politica lui de plata a transportului.

| Yuoia explică (pentru goguPatent):

La restaurantul unde comanzi tu, cum este?
Din moment ce stii de mii, inseamna ca ai comandat.

| goguPatent a răspuns (pentru Yuoia):

Nu comand la unul, am comandata de la o groaza.
Prin tazz exista promotii pentru clientii genius cu livrarea gratis, prin bolt exista promotii la unele restaurante si livrarea e 0, la altele e 3 lei, la altele 7 lei, unele livreaza in regim propriu si e 10 lei transportul sau e gratis sau e 15 lei. La unele e transportul gratis la comenzi mari samd... Nu prea m-am prins ce vrei prin intrebarea asta

| Yuoia explică (pentru goguPatent):

Exact asta voiam sa aflu, ce mi-ai raspuns acum. Multumesc.

| MilmolfayCuTaitei a răspuns:

Daca comanzi de pe glovo, iti scrie acolo, dar in mare parte transportul este separat