| gabriela_2071 a întrebat:

Buna fetelor, stiti cumva care este cea mai buna firma de cosmetice? avon, oriflame, gold cosmetics, lady's, yves rocher, care dintre ele? da nici sa nu fie prea scumpe( Funda)

13 răspunsuri:
| erika13 a răspuns:

Avon
avon folosesc de 3 ani si sunt foarte multumita, incearca si tu este cea mai buna firma de cosmetice si cunoscuta in intreaga lume

| tuGatita a răspuns:

Depinde...toate firmele au produse bune si mai putin bune. sincer, pe avon eu nu m-as baza. am luat multe produse de la ei si toate m-au dezamagit, mai putin un parfum. plus ca am primit si produse expirate, sau care mai aveau putin timp si expirau. deci avon NU! oriflame e ff buna, unele produse sunt cam scuumpe, dar sunt bune. eu si acum mai comand de la ei ca imi convine. in legatura cu gold cosmetics si yves rocher nu am ce sa zic pentru ca nu comand de acolo. dar lady's e preferata mea. au parfumuri destul de ieftine, care persista si miros superb, lacurile de unghii sunt la un raport calitate-pret. niste culori superbe care rezista pe unghii, si nici nu trebuie sa dau 3 straturi sa se vada laughing, unul e de ajuns. cremele iarasi sunt bune, gelurile de dus love struck le iubesc, pana si vopseaua de par e buna si ieftina. fardurile sigur iti vor placea, la fel si pretul lor. in schimb...fondurile de ten nu stiu ce sa zic, nu sunt toate extraordinare, mie mi-a placut doar unul. dar in cea mai mare parte sunt produse bune si care merita cumparate. chestii care nu le prea gasesti la celelate firme. suna cam a reclama dar vb fff serios. acum tu decizi ce vei face, de unde vei comanda cosmetice. dar asta e parerea mea. eu voi ramane mereu pe lady's. dar asta nu inseamna ca nu pot lua si din alta parte daca imi place ceva. bafta!

| Atechan a răspuns:

Nivea- ieeftina si eficienta! funda?

| madalinaioana2008 a răspuns:

Cred ca Avon sau Oriflame.incearca din astea...dar si yves rocher.dar unele produse sunt cam scumpisoarehee hee

| MaiteHoney a răspuns:

Yves rocher este cea mai buna dintre ele!

| MaiteHoney a răspuns (pentru MaiteHoney):

Pe langa faptul ca cele de la yves rocher sunt si de calitate primesti cadouri la fiecare comanda iar daca mai inscri si o persoana ca reprezentant, iti poti alege ce cadou vrei tu din catalog. poti solicita un catalog de pe site-ul yves rocher.ro

| iraida84 a răspuns:

Buna.eu folosesc cel mai mult yves rocher, e un pic mai scump dar de calitate.mai e si avonul, unele produse chiar is bune si gasesti si in oferte! dar eu totusi prefer yves rocher.acum depinde de tine pe care le alegi.

| madutza2468 a răspuns:

Dupa parerea mea :avon oriflame si yves recher

| XxXxloveyouXxXx a răspuns:

Lady's sunt produse ieftine daca vrei sa devii reprezentant lasa-mi un mesaj si te inscriu eu gratuit

| mikihita a răspuns:

Cauti produse cosmetice de calitate si nu foarte scumpe? www.best-cosmetics.ro

| fshfahydfts a răspuns:

Eu cred ca avon si oriflame

| kittytpu25 a răspuns:

Yves Rocher au produse de calitate. Eu cred ca e cea mai buna firma de cosmetice

| LoredanaAna45 a răspuns:

Eu cred ca Yves Rocher este o firma foarte buna. Am foarte multe cosmetice de la aceasta firma si ma sadisfac continuu. Toate si-au facut efectul. Eu zic ca mai bine cumperi un produs scump si bun decat ieftin si prost... Daca vrei totusi sa fie mai ieftin, incearca Avon sau Oriflame. Sunt reprezentanta la toate 3. si cel mai mult mi-a placut Yves Rocher. Sper ca te-am ajutat! :*