| madalina34445 a întrebat:

Buna, luni seara am dat comanda de o masina de vata de zahar de pe eMAG care scria ca va fi de la winter sales, au trecut deja 5 zile fără ziua de luni si nu a ajuns, am primit email ca comanda a fost expediata si totusi au trecut cateva zile si nimic, mai mereu comand de pe eMAG si vineau rapid si acum nu stiu ce sa întâmplat, am sunat si la fan courier, si la firma winter sales si la eMAG dar nimic, știți cumva de ce dureaza asa mult?

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Stai nitel, o comanda poate dura si 15 zile s-o proceseze, expedieze curierului si livreze. Presupun ca o astfel de masina este relativ mare, deci e si normal sa dureze pana gaseste firma de curierat loc in vreo masina. De altfel, a mai si nins, deci unele curse sigur au fost amanate.

| madalina34445 explică (pentru LPCTSTR):

Sti cumva dc nu mi se bifeaza casetele? Și cum o pot anula daca nu imi apare pe site

| LPCTSTR a răspuns (pentru madalina34445):

Care casete? Da-ne un screenshot. Poate s-a buguit siteul

| madalina34445 explică (pentru LPCTSTR):

Adica cand ma duc la urmareste comanda imi arata doar comanda plasata atât, iar eu am primit email ca a fost data curierului acum o sap, si pe site nu imi arata

| LPCTSTR a răspuns (pentru madalina34445):

Vezi ca pe site trebuie sa intri altundeva decat unde iti spune ca a fost plasata, la prima vedere ca sa zic, ca ei au pagina dedicata pentru istoricul de livrare.

7 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Mai ai rabdare pana luni, fan curier sunt teribili.

| al0o0o0 a răspuns:

Nu e un capat de lume. Chill, mai asteapta pana saptamana viitoare si daca tot nu ajunge nici atunci poti sa te ingrijorezi.
Daca ai comandat cu plata ramburs nu ai deloc de ce sa-ti faci griji, daca nu ajunge nu ajunge.

| Robertandrei4858 a răspuns:

Daca produsl nu este vandut de eMAG dureaza mai mult, poti sa te astepti la produse mai slab calitative atata timp cat nu cumperi produse vandute de eMAG. In general se intampla asa, dai comanda, vanzatorul pregateste produsul dupa care este chemat curierul care duce produsul la sediul eMAG mai intai. De la sediul eMAG se expediaza la cumparator.