| Pe Bebelina O cheama DaNa baai a întrebat:

Maine ma duc sa cumpar rechizite. Trec in a 7-a. Vreau o lista detaliata cu tot ce trebuie.

Răspuns Câştigător
| D[:x] a răspuns:

Si eu trec tot in a 7 a si cred ca as avea nevoie de:
- 3 caiete studentesti matematica
- 2 caiete studentesti romana
- 9 caiete A4 romana
- 4 caiete A4 matematica
- 2 vocabulare
- 1 atlas geografic
- 1 creion mecanic
- mine pentru. creion mecanic
- 2 corectoare lichide
- 5 pixuri
- 1 stilou
- rezerve pentru. stilou
- 1 radiera
- 1 ascutitoare
- 1 bloc de desen
- 1 cutie acuarele
- pahar pentru pictat
- pensule de toate marimile
- penar
- ghiozdan
- trusa geometrica
- 2 caiete geografie( special)
- 2 caiete biologie
- 1 caiet muzica
- 1 liniar 30 cm
- penar pentru. pensule

Cam atat!
Succes!winking

fundita?batting eyelashes

7 răspunsuri:
| cryna a răspuns:

Pix, creion, trusa de geometrie, culori de apa, rigla, ascutitoare, caiete de romana, de matematica, bloc de desen, caiet de biologie, de muzica, de geografie

| Tequilaaaaa a răspuns:

Pai ai nevoie de :
2xdictando(romana)
2xmate(matematica)
1xdictando(engleza, si temele ti le poti face in acelasi caiet daca de la jumatatea caietului faci de teme)
1xdictando(istorie iar daca vrei ai putea sa nu iti mai iei pentru cultura civica, si jumatate il faci de istorie si jumatate de cultura ca oricum nu umplii caietul)
1x biologie
1x mate(ed. tehnologica)
1xdictando(franceza)
un bloc de desen
1xdictando caiet mic(religie)
1xmate(fizica) si mai ai nevoie si de cateva foi milimetrice
1xmate(chimie)
1xgeogra
1x muzica

Caietele dictando si de matematica sa fie mari, iar care trebuie sa fie mici am specificat.
Pentru desen mai ai nevoie de acuarele sau depinde ce va cere profesorul, la matematica ai nevoie de trusa geometrica, iar ca si ustensile de scris cred ca stii de ce ai nevoie.
Sper ca te-am ajutat putin.

| xFaith a răspuns:

1.Caiete (cu patretele/dictando/de bio)
2.Blok de desen (acuarele)
3.Creioane( pixuri/stilouri/ pic/carioci/marcare/creioane colorate/ascutitoare/guma de sters/ rezerve stilou)
4.Trusa de geometrie
5.Penar

cat atat thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca nici atat nu sti...

| KatyKat a răspuns:

Stilou, creioane, penal, radiera, rigla, caiete, groase subtiri, de mate, de rom, )) Altal

| DeDii a răspuns:

Deja iti cumperi rechizite?

si eu trec in a 7 a

si ca in fiecare an imi iau:

10 caiete studentesti mate
10 caiete studentesti romana
5 caiete mici mate
5 caiete mici romana
bloc de desen
acoarele
penar
stilou
pixuri
ascutitoare
creioane
altlas de anatomie
caiet de muzica
de bio
de geografie
de desen
ghizdan
trusa de geometrie
rezerve de stilou/cerneala
radiera

| SilviuCSM a răspuns:

Stilou/pix, creioane, radiera, trusa de geometrie, caiete, bloc de desen, penar (daca folosesti), culori/carioci/acuarele. Cam astea sunt.