| JollyLulu a întrebat:

Acum trec in clasa a 6-a big grin Ji vreau sa imi dati si mie o lista cu rechizite cat mai detaliata
JI vreau sa va mai intreb daca o sa fac algebra si geometria paralel sau un semestru algebra, un semestru geometrie?
Funda si vot :X

Răspuns Câştigător
| Bailey a răspuns:

- caiete de romana
- caiete de matematica
- caiet de muzica
- caiet de biologie
- caiete studentesti ( mate si romana )
- trusa de geometrie
- pixuri
- coperti
- rigla
- creioane
- caiet de geografie
- acuarele
- pensule
cam atat. big grin
In legatura cu matematica fiecare profesor face cum vrea... de ex anul asta noi am facut 2 ore de algebra si 2 ore de geometrie. funda? :*

17 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Pai geometrie si algebra, o sa faci o zi una o zi alta, noi la scoala asa am facut, si asa ar trebui sa faceti si voi. marti algebra,miercuri geometrie,si tot asawinking
Si rechizite, nu cine stie ce, la mate ar trebui doar sa ai la tine rechizite pentru unele ore, adica la tine sa ai mereu rigla, creion, guma si echer, in rest, o sa vina niste lectii in care o sa-ti trebuiasca raportor si compas, dar o sa iti trebuiasca doar cat timp sunteti la lectiile alea, dupa ce treceti de ele, nu iti mai trebuie...
La romana, caiete stundentesti, pentru ca o sa fie mai mult de scris, fizica si chimie, caiete de matematica, studentesti sau mici, cum preferi, tehnologica, caiet dictando, si in rest, stii ce ar trebui sa-ti iei, sau va v-a spune profesoara cu care faceti materia respecticawinking

| NicoleTheEnd a răspuns:

Ji, Ji, Ji iti mai trebuie o carte de GRAMATICA urgent!

| Pufuleti a răspuns:

Rechizite iti trebuiesc ca si pana acum. In plus, ti-ar trebui o trusa de geometrie si un caiet sau doua de matematica, pentru ca de anul asta faci fizica parca happy

Cat despre algebra si geometrie, o sa fie la atitudinea profesorului. Daca el vrea sa faci un semestru algebra si altul geometrie, asa faceti. Poate o sa faci o zi algebra, o zi geometrie. Cred ca mai mult ca sigur asa o sa fie.

| Ddenise211 a răspuns:

Eu numai ce am terminat a 6-a big grin.
O sa faci o ora algebra o ora geometriebig grin.cu randulhappy
Pai ai nevoie de :Caiet de Geografie
Caiet de Biologie
Un caiet mic sau mare de mate pentru Fizica
Un bloc de desen A4 si toate cele pentru. desen (tempera.etc)
Un caiet studentesc dictando pentru Romana
Un caiet mic dictando pentru.Franceza
Caiet mic dictando pentru Engleza
Un caiet de muzica
Un caiet de mate mic sau mare pentru. Informatica ( Despre calculatoare)
Un caiet dictando pentru Religie
Un caiet dictando pentru Ed. Tehnologica
2 Caiete studentesti pentru mate (Algebra si Geometrie)
1 trusa geometrica
La sport vei face un semestru gimnastica si celalalt handball ( la mine asa e )
Cam atat happy Funda? :*

Răspuns utilizator avertizat
| Tiby a răspuns:

Pai. ti-ar trebui o trusa geometrica cat mai buna, cu raportor, echere, si toate cele.
In penar nu ar fi mare lucru. stilou[pix], creion, si acum in functie de ce folosesti, un corector sau un pic (daca folosesti stilou - pic, iar daca fol. pix - corector )

Iar in leg cu algebra si geometria
Eu unul faceam o zi de algebra, una de geometrie
Si sunt sigur ca si tu vei face tot cam asawinking

Succes!big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Scumpitza a răspuns:

Deci...Si eu trec a 6, iar cu rechizitele eu o sa'mi iau la fel ca in clasa a 5-a si cand incepe scoala imi intreb diriginta ce'mi mai trebuie sau pe colegi.Stiai ca voi fi 3 semestre? Asa am auzit si eu asa ca m-am gandit sati spun.Si cred ca vom face algebra si geometrie paralel. Fundaa?

| DennK a răspuns:

Pai...nu alerg dupa funda dar la fiecare scoala este diferit, dupa pretentiile profilor, la mine in ifecare an au fost schimbari...si eu trec in a 6-a, dar inca nu stiu ce sa cumpar, pana acum am luat 6 caiete studentesti, 3 mate 3 romana dar cel mai bine e sa astepti pana ce incepe scoala si o sa ti se dea "Necesarul de rechizite"happy

| Luts02 a răspuns:

Iti trebuie cam aceleasi rechizite ca in clasa a 5-a.Iti trebuie doar cateva caiete de matematica in plus ca ai sa faci fizica si despre algebra si geometri ai sa faci o ora algebra si o ora geometrie dar nu ne asa greu sa nu te sperii

| AnnaAbba a răspuns:

Pot sa te ajut doar cu matematica. O sa faci si algebra si geometrie in acelasi semestru. O sa le faci paralel.

| SmileYasminutzaa a răspuns:

Felicitari.eu acum trec in clasa a 8a. Imi aduc aminte cum a fost in clasa a 6a.Deci vrei rechizite pentru scoala.Bun.
2 caiete pentru algebra(tema si clasa)
2 caiete pentru geometrie (tema si clasa)
1 caiet pentru fizica ( cred ca trebuie si milimetrica nu mi aduc aminte)
1 caiet de geografie
1 caiet de biologie
2 caiete de romana ( clasa si tema) caiete alea mici
2 caiete de engleza ( clasa si tema)
daca ai franceza atunci 2 caiete de franceza (clasa si tema)
un caiet de religie
1 caiet de educatie plastica ( iti trebuie si bloc de desen acuarela din ala tempera pensule iti trebuie si o carpa si 2 pahare)
un caiet de istorie
un caiet de educatie muzicala
un caiet de educatie tehnologica
un caiet de informatica
cam atat a fost si la mine
Asa iar cu algebra si geometrie.se da fiecare una cate una adica luni algebra iar marti geometrie tot asa si vineri nu se face mate. cam atat. Sper ca te am ajutat. Funda?happy

| bebyInocent a răspuns:

Eu nu am facut asa eu am facut o ora algebra una geometrie depinde
de profesorwinking

| Kitty_7799 a răspuns:

Pai. rechizite,cum ti-ai luat si pana acum adica: Caiete -de romana si de mate,bineinteles-,pixuri sau stilou (depinde cu ce scrii),pixuri colorate(daca iti plac),creioane,radiera,ascutitoare(in cazul in care nu iti iei creioane mecanice),rigla,set de figuri geometrice(compas, echer, raportor etc.)
Algebra o faci in paralel cu geometria.
Sper ca te-am ajutat! Pa pa! :*

| Kitty_7799 a răspuns:

Aaa si da. caiete de biologie,geografie,muzica, bloc de desen, tempera.

| OmbRee_3831 a răspuns:

Salut!

http://www.viamond.ro/index.php?cPath=270

Pe situ de mai sus, poti gasi rechizite scolare Online, si despre Algebra si Geometrie, faci o ora algebra si o ora geometrie!

Sper sa-ti fie de folos!, vreau Funda si vot:)

| Deea_Andreea_1995_0KSy a răspuns:

Heii! Si eu trec a 6-A deci sper sa te ajut:

-Caiet de biologie+coperta
-Caiet de fizica (mic sau mare) + coperta
-Bloc de desen
-Acuarele+pensule+pahar
-Caiet de romana (mic sau mare)+ coperta
-Caiet de franceza (mic sau mare) +coperta
-Caiet de engleza ( mic sau mare) + coperta
-Caiet de matematica (mic sau mare) +coperta
-Caiet de religie (mic sau mare)+coperta
-Caiet de educatie tehnologica (mic sau mare)+coperta
-Caiet de istorie (mic sau mare)+coperta
-Caiet de geografie(mic sau mare) + coperta
-Caiet de dirigentie(mic sau mare)+coperta
-Pic
-Stilou
-Pix
-Carioci
-Culori
-Corector alb
-Penar(mic sau mare)
-Ghiozdan
-Un vocabular+coperta
-O coperta pentru carnetul de note.
-Un creion
-O trusa de geometrie
-Pixuri colorate(daca vrei laughing )
-Lipici
-Aracet
-Foarfeca
-Dosar
-Folii protectoare.

Fiecare profesor preda alcebra si geometria cum vrea.