| marga09 a întrebat:

noi la scoala facem cadouri intre colegi iar eu trebuie sa-i fac unui baiat. ce cadou i-as putea face? as putea sa-i iau un parfum sau ceva de genu dar as vrea ceva care sa aiba tot timpul amintire adica nu ceva de care se foloseste si apoi il arunca. vreo idee?

21 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Pentru un cadou care sa il faca sa isi aminteasca de tine poti sa ii iei un maimutoi de plus sau ceva de artizanat. Dar iti spun ca baietii apreciaza mai mult lucrurile practice cum ar fi un parfum.

| crisS a răspuns:

Aceiasi chestie o facem si noi. Noi am stabilit o anumita suma de bani (25 ron) si eu ii cumpar colegului meu un film de actiune sau groaza. M-i se pare cel mai ok dar alte idei ar mai fi un fular sau obiecte personalizate cu echipa lui de fotbal preferata poti sa il intrebi chiar pe el ce isi doreste happy

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Am inteles ca se practica asa ceva mei peste tot. In unele locuri, cei doi care isi fac aceste cadouri, ajung la o conventie si se intreaba ce si-ar dori. Cateva sugestii din partea mea: poti sa ii iei un parfum mai select, dar acesta la un moment dat se va termina, poti sa ii cumperi o rama fotografica mai stilizata, daca fumeaza, o scrumiera mai haioasa, un portmoneu din piele mai elegant etc. Iti trimit si un link, doar pentru a te inspira:
http://www.pro-shop.ro/49-cadouri-barbati

Răspuns utilizator avertizat
| Seline a răspuns:

Un cd cu muzica preferata, un ceas, un tricou cu un mesaj funny (daca are simtul umorului). thinking

| Rizer a răspuns:

Buna
si eu din clasa a cincea practic asta desi acum sunt in clasa a11a in luna decembrie facem cadouri tragand la sorti se numesc ingerasi si cel de la care vei primi va fi ingerasul tau iar tu vei fi ingerasul baiatului caruia ii vei darui cadoul. Dar depinde caci trebuie sa fixati o suma aproximativa pentru a cumpara un cadou(cel putin asa e la mine)Eu cand am dat anul trecut am dat la un baiat si i-am cumparat din comert un mos craciun care canta si care urca pe o scara a unei case era facuta din plastica si am dat 20 de lei, i-a placut ff mult desi eram in clasa a zecea anul trecut! Nustiu gandeste-te si eu tot ceva spontancare sa-i placa si sa aiba legatura cu Craciunul! Dar eu zic ca o carte e prea de tot nu miar place cel putin mie si cred ca unui baiat nu iar place sa pr cadou o carte! Te gandesti tu si vezi ce iar sta lui cel mai bine cu ce l-ai putea impresiona!

| Zambete89 a răspuns:

Pai acum 2 luni a fost ziua prietenului meu si a zis ca nu vrea sa faca ziua cu toti copii din clasa, doar cu mine si inca un prieten de-al meu, si i-am cumparat o bratara din argint(32 lei) si un gel de par(de FIRMA. 28 de lei) deoarece isi face tepi big grin

| Gabry a răspuns:

Cea mia buna idee imi pare cea a lui bizarreboy pentru ca asa isi poate aminti de tine de cate ori deschide cartea si vede mesajul!

| DarQueen a răspuns:

Pai o carte si ii lasi ceva scris la inceputul cartii, pe prima foaie.
un bibelou, desi e cam demodat
aaltceva, nu stiu thinking

| Rezzo a răspuns:

Ai foarte multe posibilitati, poti sa te duci la sala dales si din cate lucruri sunt pe acolo trebuie sa gasesti ceva simbolic, o carte, ceva de plus (ursulet, pisicuta, pinguin etc), un medalion, o bratara care sa-i aduca aminte de tine, suport de lumanare cu arome intr-o forma mai deosebita, sau ceva personalizat (cana, tricou...). Spor la colindat prin magazine.

| 31957319 a răspuns:

Ar trebui sa stii ce hobby are, sau ce pasiune.
Si in functie de asta.
Acuma depinde de cati bani dispui.
Dar cumpara ceva ce sa-i folosesca. O carte. O bibliografie.
Nu lucruri care sa ii schimbe aspecutl camerei sau a lui.
Ci un lucru care ii schimba ideologia, si astfel sa isi faca o parere cat mai reala despre tine. Parfumul, si ursuletii de plus, se dau cand esti intr-o relatie, nu ii face sperante. Caci baietii isi fac deseori iluzii.
Tu ii faci cadou ceva de plus, iar el v-a crede ca il vrei, nu o v-a lua ca pe ceva simbolic.

Dar asta nu este decat parerea mea.

| marga09 explică:

Cum sa iau la ditai baiatu ceva de plus? hai la o fata mai merge cu toate ca sincer nici eu nu as vrea sa primesc asa cevabig grin dar la un baiat...

| marga09 explică:

Hmm face karate parca dar ce as putea sa-i iau in legatura cu asta?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un sah din sticla e super

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O poza cu tine si prietenii vostri si scrii un mesaj dragut pe spate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Darueste-i ochii tai frumosi, senini, plini de iubire si stringe-i mina cu putere!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

pai un ceas ar merge asa cret pa marga i love you te iubesc vrei sa facem sex impreuna

Răspuns utilizator avertizat
| myckey a răspuns:

Http://www.ghizbi.ro/
uite aici au foarte foarte multe chestii personalizate. Dintr-e toate cred ca ar fi foarte incantat daca ar primi de la tine un puzzel sau un breloc cu o poza de a voastra sau de a lui pe care sa mai adaugi eventual si eu msg haios:)

| zuzu_3087 a răspuns:

Poti sa'i cumperi o bratara de argint...eu asta ii cumpar colegului meu.