| annna27claudia a întrebat:

Buna! Tocmai ce am comandat o comanda de 4 articole de pe H&M. Cand am intrat in cont la comenzi...practic imi aparea ca am doua pachete (pachetul 1 conținând doua produse si pachetul 2 restul). A MAI PĂȚIT CINEVA ASTA? Oare primesc toate produsele de o data sau cum?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este chestie de 'patit" ci de impachetat, fiind foarte normal sa se imparta in 2 sau mai multe pachete, cand este volum mai mare, de lucruri cumparate.
Pachetele iti pot fii livrate de acelasi curier, sau curieri diferiti.
Mi s-a intamplat de multe ori sa primesc pachetul nr 1 si pachetele 2 si 3 de la aceeasi firma, dar sa vina cu alt curier.

Cand curierul intra in depozit sa ia pachetele, el scaneaza doar codul de bara de la fiecare pachet, fara sa verifice daca la aceaesi adrsea unt mai multe. daca sunt pachete putine, atunci sunt sanse sa le ia acelasi curier. daca sunt pachete mai multe, uneori pot merge in masini diferite, cu curieri diferiti.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum vine asta, tocmai ce am comandat o comandălaughing Puteai scrie tocmai ce am dat am plasat o comandă, nu au un numar de telefon sa i suni?

| florin926481f a răspuns:

Cel mai probabil o sa iti vina 2 pachete cu acelasi curier.