| gellalbie4ever a întrebat:

Bună TPU.
A mai comandat cineva de pe Aliexpress? Cum ați procedat la poștă?

Dau fundă

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am comandat. Mi-au venit prin curier si prin posta. Iti vine anuntul in cutia postala si te duci la posta sa le ridici. Eu am ajuns la o conventie cu postasul (i-am dat seria Cartii de Identitate) si le pune direct in cutia postala. Desigur semnatura nu-i-a mea dar postasul este un om de o cinste exemplara si am incredere in el. La curier te suna. Cele de la Joom (daca nu platesti curierat sa vina mai repede) vin prin posta.

Răspuns utilizator avertizat
| Jessica1235 a răspuns:

Bună am comandat de câteva ori. Când mi-a ajuns coletul la poștă am primit un aviz în cutia poștală iar cu el am mers la poștă ca să-mi ridic coletul. Mai nou am observat că unele colete comandate din Asia, de pe alte aplicații nu de pe AliExpress, îmi vin și prin curier.

| SuperFata a răspuns:

Bună!
Mie mi l- a adus poștașul direct la ușa.
Vorbește cu poștașul din zona ta și roagă- l sa ți- l aducă.