| anonim_4396 a întrebat:

am 12 ani si as vrea sa fac o comanda pe Amazon, din ce am citit termeni si conditile am oberservat ca la Emag trebuie sa ai minim 16 ani si sa prezinti un act de identitate. Daca pun comanda pe amazon cand o sa ajunga coletu o sami ceara ceva? Pot stabili o anumita data cand o sa vina coletul sau o sa vina random?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La posta iti va cere Cartea de Identitate. Fara CI nu poti ridica coletul cu atat mai mult cu cat coletele peste 10 Eu, venite din afara UE, vin la posta vamala unde este mai mare strictete. Cat despre colet vine cand vrea el si ai 10 zile sa-l ridici de la posta. Apoi se returneaza.

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Si daca fac livrare la domiciliu la adresa mea?

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred! Coletele din afara UE vin cu posta, iar daca sunt peste 10 EU vin la posta vamala pentru ca se plateste si TVA.

5 răspunsuri:
| DaniGl a răspuns:

Din pacate nu ai varsta necesara pentru a face comanda pe Amazon.

| anonim_4396 explică (pentru DaniGl):

Imi poti detalia un pic ce vrei sa spui?

| DaniGl a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuie sa ai minim 16 ani.