| th3truth a întrebat:

Am 14 ani si as vrea sa stiu daca pot sa comand online si sa ridic eu comanda, sau daca nu am varsta necesara si trebuie sa comande parintii pentru mine.

5 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Depinde de unde vrei sa comanzi, daca comanda vine prin curier poti cumpara cu conditia sa ai buletin.

| TreiSurori a răspuns:

Depinde si de site-urile pe care comanzi, cele care iti vin direct acasa nu trebuie sa faci nimic decat sa semnezi (sa ai buletin) si atat.
daca sunt cele de la posta...hmm nu stiu, nu cred ca ai nevoie de parinti.

Răspuns utilizator avertizat
| Georgiana2505 a răspuns:

Daca ai 14 ani si ai si buletin nu este nici o problema. Poti ridica singura comanda. Comanda poate sa iti vina si acasa prin curier rapid dar si prin posta unde trebuie sa te duci sa o ridici tu.
Daca nu ai buletin cred ca trebuie sa le ceri ajutor parintilor happy

| Allinutza a răspuns:

Depinde. daca, comanda iti vine acasa poti sa o ridici tu (si desigur poti tot tu sa o si comanzi). stiu din experienta unei prietene. (dar depinde si de ce comanzi).