| anonim_4396 a întrebat:

As cam avea o intrebare pentru cei care sunt reprezentanti AVON,,, EU as vrea sa devin unul si ma voi inscrie pe numele mamei(deaorece nu am varsta necesara si am auzit ca multi se inscriu pe numele parintilor). As vrea sa stiu cateva lucruri:
1.Am auzit ca poti face pauza o luna (adica sa nu comanzi timp de o luna) dar daca nu comanzi timp de 3 luni nu mai esti reprezentant. Dar daca fac asa:Intr-o luna comand strictul necesar pentru mine si familia mea si fac o pauza pana in a 3-a luna. Apoi dupa 3 luni comand iar.
2. Pot face comanda de 30 lei sau mai mult dar mai putin de 1 milion dupa ce fac pauza 3 luni? Am citit(nu mai stiu unde) ca trebuie sa fac comanda de minim 30 lei (adica nu 3 milioane...300big grin)

1 răspuns:
| geosimi a răspuns:

Trebuie ca sa faci comanda de minimum 130 lei...si poti la fel de bine ca sa devii reprezentant oriflame pentru ca poti face de minimum 50 lei si ai comision 23%.pe cand la avon comisioanele sunt mult mai mici.