| GiveMeYourPussy a întrebat:

Buna TPU... am si eu o intrebare. cum pot trimite un buchet mare de flori unei fete care e cam la vreo 2000 km? pot sa contactez oare ceva florarie din orasul ei si sa platesc cu cardul? putin ajutor :d ...scuzati categoria dar nu stiu la ce sa o pun :p

Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

Vor oprii banii și atât.
Dacă ești în București, sunt florării care au curier să plimbe florile!
Dacă florile nu ajung la gagică te duci pe capul lor și le faci circ sau îi reaclami la poliție.
În acest caz poți să le ceri un act / înscris /hârtie că ai plătit florile și banii pentru curier, și dacă florile nu ajung poți să le faci plângere la poliție pentru furt, sau pentru înșelăciune.
Dacă ești la Londra poți să trimiți bani la florăria din București dar nu poți demonstra că ai trimis acei bani, că nu ai primit nici un înscris de la ei.
Bagă banii în buzunar sau tu ai plătit 31 de flori că gagica făcea 31 de ani și ei îi trimit 3 flori!

| GiveMeYourPussy explică (pentru MMihai):

Aha.deci mai bine fac comanda din tara. nu?

7 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Nu ai pe ce arunca banii!

Poți să îi trimiți bani personal, dar florile nu vor ajunge la ea!

| MMihai a răspuns:

Nu trebuie, să ai tu o hârtie la mână, unde să scrie numele florilor= trandafiri, gladiole, etc., numărul florilor, și destinatarul & adresa lui și că ai achitat tu marfa + plata curierului.

| GiveMeYourPussy explică (pentru MMihai):

Ahawinking ok.am sa ma interesez sa fiu sigur ca ajung toate cu bine. mersi multwinking

| andreiasavescu a răspuns:

Alege o florarie online, floria.ro de exemplu si iti va livra fix unde vrei tu in Romania.

| catalin188 a răspuns:

Desigur ca poti cauti o florare in orasiu ei faci comanada platesti si sunt livrate