| Bian91 a întrebat:

am nevoie urgenta de voi, v-as ruga sa imi scuzati caterogia daca nu este buna insa sunt noua pe site si nu stiu inca sa il folosesc. Voiam putin ajutor daca are cineva idee. M-am documentat pe internet dar nu m-a ajutat nimic.

Am cunoscut acum 3 luni un australian pe internet,la o masa de poker, am vorbit in tot acest timp, ne iubim enorm de mult si etc, traim o frumoasa poveste de dragoste iar astazi, fiind ziua mea, mi-a trimis printr-o florarie si anume www.magnolia.ro, un imens buchet de trandafiri cu mesajul simplu pe o hartiuta : LOVE FROM AUSTRALIA. In fine nu voiam sa dau toate detaliile acestea dar poate ajuta mai multa. Ce ma intereseaza pe mine de fapt...el s-a gandit sa imi trimita un imens buchet de trandafiri printr-o firma romaneasca, s-a gandit extraordinar de bine insa noi vorbisem zilele acestea de TNT, DHL si alte firme de livrare insa din Bucuresti pana in Australia costa destul de mult. Voiam sa va intreb, aveti idee cum pot sa fac si eu ceva de genul asta? Sa-i comand ceva online, de pe un site australian si sa platesc cu cardul. Cam acelasi gest pe care l-a facut si el. Am cautat pe net cum as putea sa trimit dar nu ma ajuta nimic. Tin sa precizez ca daca trimit cu DHL SAU TNT sau orice altceva o sa fie dificil pentru ca el este in armata si deportat intr-un oras acum iar eu ceea ce am sa ii trimit, trebuie primit la unitate. P.S : soldatul meu iubit, este din New South Wales - Holswathy.

Va rog mult, daca ma puteti ajuta!

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În primul rând soldatul tău iubit este un super romantic.
Pentru el a fost simplu, așa e florăria Magnolia, și în România, vrei să trimiți flori în Australia, mergi aici, în orașul tău, și comanzi. El va primi flori de acolo, din orașul său, de la o florărie Magnolia sau de la o florărie parteneră.
Dar cu el e mai complicat, că e la armată și nu e prea indicat să îi trimiți flori la unitate din România, că dacă o faci, va fi acolo un hai mare și cred că va rămâne în istoria regimentului lor.
În România ar fi mai simplu, scrii la unitatea militară și întrebi, ce pot să pun într-un pachet pentru iubitul meu la armată, slănină pot să pun?
DHL și TNT o să îl livreze și la unitate, dar vama lor este așa de complicată, că dacă ceva nu pușcă cu regulamentele lor de protecție a teritoriului australian, vama este în stare să îți trimită înapoi coletul sau să îl distrugă ei acolo.
O să mă interesez pentru tine în mod special.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Holsworthy este o suburbie în Sydney, Australia.
Deci o suburbie a unui oraș mare, asta este un punct de pornire.