| Alexama123i a întrebat:

Bună TPU, aș dori să pun o întrebare. Vreau să fac o comanda online cu cardul doar că în momentul în care introduc numărul cardului îmi spune că este incorect existând litera "b" în acest număr. Țin să menționez că am un card VISA(debit)

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Numerele de card nu conțin litere

| Furnicuta000 a răspuns:

Te referi la nr acela lung de pe fata cardului? In ala nu ar trebui sa existe litere. Cand faci plata online iti cere nr cardului, numele de pe card si nr acela de 3 cifre de pe spate. Poate "b"-ul acela e de fapt cifra 6 sau ceva de genul si nu ai vazut tu
Daca faci transfer atunci e alta treaba, trebuie sa bagi codul iban (care are so litere si incepe cu RO).
Totusi nu cred ca te referi la transfer...

| mihadelon a răspuns (pentru Furnicuta000):

Vă contrazic, exact același lucru îl am și eu, tocmai de-asta sunt aici! Nici eu nu pot plății

| Raspunsescu a răspuns:

Ăla e 8