| Darkus56 a întrebat:

as vrea sa-mi schimb rama de la ochelari, trebuie schimbate si lentilele din cauza marimii?

Răspuns Câştigător
| alexidragon a răspuns:

In unele cazuri da dar subliniez IN UNELE CAZURI. Daca rama e mica acolo unde sunt lentilele acestea pot fi micsorate si nu trebuie sa schimbi si lentilele.

5 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Daca lentilele sunt bune, de ce sa le schimbi? Asta ar insemna practic o noua comanda de ochelari si alti bani in plus (ceea ce nu se justifica). Se face rama dupa modelul lentilelor pe care le ai. Mie asa mi se pare normal si probabil asa se si procedeaza.

| deyutza135 a răspuns:

Asta depinde de lentile si de rama

| Melaniaaa a răspuns:

Da, trebuie schimbate!

| ema04 a răspuns:

Depinde, in mare parte da

| gaboom a răspuns:

Da