| Daysukki a întrebat:

Nu-mi mai place rama de la ochelari si trebuie sa-mi schimb lentilele, credeti ca trebuie neaparat sa-mi iau alta rama daca imi schimb lentilele, daca nu cum pot s-o conving de mama?tongue

Răspuns Câştigător
| larisuta a răspuns:

Deci,eu port ochelari,si dc daca tie nu-ti mai plac ramele incearca so conv pe mama ta sa iti ia,si daca nu vrea, da atunci se pot schimba lentilele fara sa schimbi ramele, si daca nu vrea medicul te duci la o optica medicala privata... sper ca te-am ajutat...

1 răspuns:
| claudiu89 a răspuns:

Daca lentilele sunt mai mari, atunci se poate sa fie netezite si sa incapa in alta rama, cred ca sunt sanse mai mici ca sa potriveasca, unele lentile au forma mai rotunda, iar altele mai patratoase, cam niciuna o include pe cealalta, dar merita incercat.