| Luci1988 a întrebat:

imi spuneti si mie ce telefon sa imi iau dintre Samsung galaxy s2 si iphone 4s? Cel mai bun raspuns primeste FUNDA! Multumesc.

Răspuns Câştigător
| valentino52 a răspuns:

Ia-ti 4s chiar e cel mai bun telefon si cel mai rezistent! Se misca impecabil, nu e o bucata ieftina din plastic e elegant se simte super la atingere sticla si metalul, are cel mai bun ecran tactil dintre toate telefoanele si totul se misca mult mai repede decat pe Galaxy S2 chiar daca procesorul S2-ului ar fi un pic mai performant. Se misca mai bine pe iphone deoarece compatibilitatea dintre software si hardware e perfecta iOS-ul se misca impecabil si atunci cand deschizi 10 programe deodata si cand il cumperi, si peste 1 an poate 2 o sa se miste la fel de bine! Siri e mult mai performant decat S Voice (mai ales daca iti bagi iOS 6 beta). Si S2-ul e bun fiecare are plusurile si minusurile sale. Ecranul la S2 e mult mai mare. Unii considera asta un lucru pozitiv ca paginile web si filmele se vad mai impresionant pe Samsung, pentru mine e un lucru negativ pentru ca e mult prea mare telefonul si abia incape in buzunar. Unii se plang ca iOS e limitat de catre Apple si nu te lasa sa iti bagi widgeturi si sa instalezi programe care nu au fost aprobate de Apple fara sa ai jailbreak facut, eu sunt multumit ca datorita limitarilor nu exista virusi si tocmai de aceea telefonul nu se blocheaza niciodata. Android-ul e un OS grozav acum depinde ce iti place tie.

4 răspunsuri:
| Elektro a răspuns:

Eu as alege S 2.

| Luci1988 explică:

Valentino, acum cred ca mai lamurit, iphone imi iau, Ms.

| carla02 a răspuns:

Sincer...am auzit ca Samsung Galaxy este mult mai bun decat Iphone-ul. Toata lumea le lauda. Nu ca Iphone-ul nu este bun, dar cica sunt mai bune celelalte Acum...depinde si de alegerea ta. Daca preferi iphone-ul nu este o alegere proasta nici el>big grin

| valentino52 a răspuns (pentru carla02):

Samsung Galaxy S3 chiar este peste Iphone 4S. Bine.S3-ul e 2012 si 4s-ul e 2011... vom astepta sa apara Iphone 5 in toamna si abia atunci le vom putea compara. S2-ul si 4S-ul sunt cam egale...depinde ce alegi: creativitate si variatate (la Samsung) sau siguranta si stabilitate (la Apple)