| Csjfndndjekekk a întrebat:

Bună TPU! M-a sunat azi curierul de la GLS și nu am răspuns,nefiind acasă și neauzind telefonul, credeți ca îmi va livra coletul și a doua oara?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este asa greu sa suni inapoi pe acel numar al curierului?
De-asta au inventat ăstia sa apara numarul pe ecran, ca sa stii de pe ce numar esti apelat.

| Simpatic a răspuns:

Pai nu este mai bine sa suni inapoi la acel numar si sa vezi ce iti zice?
da, este posibil sa iti poata aduce coletul si maine, asta daca nu il preda la sediul curierului respectiv din cea mai apropiata zona si te poti duce sa iei coletul de acolo cu cartea de identitate daca este pe numele tau

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti va aduce coletul, atat vreme cat nu raspunzi la telefon, ca nu vrea sa bata atata drum ca sa nu gaseasca pe nimeni acasa.
Suna curierul sa stabilesti o ora si zi cand esti acasa si el este in zona, sau du-te la sediul lor si ridica-ti pachetul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar trebui sa vina si maine

| Hyperion7 a răspuns:

Dacă îl suni și vorbești cu el, sigur vine mâine

| Furnicuta000 a răspuns:

Ei trebuie sa incerce livrarea macar de 2 ori, in 2 zile diferite. Deci o sa te sune si maine dar mai bine suna tu ca sa stie si el ce sa faca cu coletul

| farnoaptea a răspuns:

Mie nu mi-a venit si a doua zi, a trebuit sa ma duc la depozit sa-l iau