| Joker a întrebat:

ma puteti ajuta cu ceva? as dori sa imi cumpar un laptop dar nu sunt sigura daca e o afacere foarte buna, adica care credeti ca e mai bun un laptop sau un calculator de birou? as dori pareri pro si contra, ce ma sfatuiti sa imi iau un laptop si sa imi vand calculatorul? dau funda si vot, promit, cross my heart and hope to diehee hee, va rog
Va multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| lookingforlove a răspuns:

Saluthappy Vezi ca laptop-ul este ușor de transportat și prezintă și avantajul că poate fi alimentat timp de ore în șir de la acumulatoare înglobate, sau și de la un adaptor pentru rețeaua de curent electric alternativ, te va ajuta mai mult la munca etc. In timp ce daca deja ai folosti calculatorul "de masa" stii ce prezinta acesta. Daca te saturi de ceva "stabil" "intr-un loc", te sfatui sa cumperi un notebook happy Mai ales ca undele WiFi sunt "populate" acum, cand lumea se developeazahappy succes, totul depinde de tinehappy

8 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Depinde de ce ai nevoie. Daca il folosesti mai mult pentru messenger, browsing si cate 1-2 jocuri iti recomand laptop + router wireless pentru acesibilitate.

| Șosețică a răspuns:

Pai... mie mi se pare mult mai bun laptopul... ai wireless, poti sa il iei oriunde, e mult mai practic si mai micut. Mie imi place mult mai mult Laptopul decat calculatorul de birou. Cel de birou mi se pare greoi, s-a luat curentul ai pierdut linia cu totul, poate faceai un proiect sau mai stiu eu ce thinking totul e pierdut doar de la o pana de curent, un prieten a avut si scurt-circuit cand s-a luat curentul si i s-a busit tot calculatorul.La laptop e mult mai sigur
Acm nu stiu asta e parerea mea XD
Ti'as recomanda laptopul Compaq Persario e fff bun, il am de 1 an si jum si nu s-a stricat nimic nimic la el, nu mi-a dat erori, nu l'am dus nici nici nici macar o data la service

| idcatalin a răspuns:

Depinde pentru ce il iei? Daca vrei un calculator mai mult pe partea multimedia, email, messenger, internet un laptop este alegerea potrivita. Daca iti trebuie pentru programare, design, jocuri alege un calc desktop. Daca pana acum ai lucrat pe desktop o sa ti ia ceva timp sa te acomodezi cu pozitia de lucru in fata unui laptop.
Uite cateva linkuri care te vor ajuta indiferent de ce vei alege
http://www.topcadouri.ro/Top-5-Laptop.php
http://www.topcadouri.ro/Laptopuri-PC-Oferte-Laptopuri.php
http://www.topcadouri.ro/produse-Branduri.php

| Joker explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri,m-ati ajutat foarte mult si imi pare tare rau ca nu pot da la toata lumea funda, pentru ca o meritati toti, sanatate multa

| uca_1023 a răspuns:

Eu am avut si computer pentru cativa ani, acu am laptop de un an.Si imi convine mai mult pentru ca ma pot deplasa prin toata casa cu el,nu trebuie sa stau obligatoriu, moarta coapta pe un scaun. Daca iti iei unu cu memorie si ram mare, e la fel de bun ca un computer de birou.

| GabrielS a răspuns:

Eu singur am calculator de birou dar doresc si eu sa-mi cumpar un laptop deoarece eu voi pleca la studii si usor de folosit, il poti purta cu tine oriunde: la scoala, laplimbare etc. dar e bun si pentru diferite jocuri (dar eu nu cred ca ai vrea sa-ti iei laptop pentru jocuri ) pai eu te-as sfatui sa-ti iei laptop ca ai mai multe posibilitati cu el.
Gabriel...astept fundita mesc anticipathappy

| TinyBunny a răspuns:

Eu mi-em cumparat pe 20 mai, acum de curand un Sony vaio vpceb4j1e si imi merge foooarte bine. Eu nu asi mai sta pe ganduri in locul tau, mi-as lua laptop ca e portabil si poti sa il iei pe oriunde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Ar fi mai bine sa iti iei un calculator de birou. Am aflat de la un specialist, laptopurile se pot strica repede. Te sfatuiesc sa iti iei un calculator. Pa, pa