| alienkros a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar ul Calculator de gaming... Ceva pareri? Vreau o firma serioasa(ASUS,DELL, ALIENWARE ETC.)In prezent am doar un laptop si el e de gaming.Este un DELL L502X.Sunt arhimultumit dar as prefera sa trec pe calculator pentru o experienta mai buna a jocurilor.Va rog lasa-ti si LINK catre site-ul une l-as putea cumpara calculatorul recomandat de dvs.
Multumesc anticipat. FUNDA

8 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Cumpara componentele necesare si asambleaza-l.
Procesor : FX-4300 sau FX-6300
Placa de baza : Asrock 970 Pro3
Placa video : HD 7850 2 gb
Memorie Ram : 4-8 gb
Restul depinde de tine.
De unde cumperi depinde de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce buget ai? Daca ai bani de Alienware, baga mare, nu vad ce nevoie mai ai de sfaturi.

Răspuns utilizator avertizat
| ion933 a răspuns:

Iatii un pc nu un laptop si sa nu-ti ei HP eu am HP si nu prea sunt multumit am 4 gb ram 64 bit si tot nu ma pot juca toate jocurile

| Klaudiu214 a răspuns (pentru ion933):

Am eu pc HP e foarte bun il am de 2-3 si n-am avut probleme cu el pana acum merge foarte bine si miau mers toate jocurile..ca sa iti mearga un joc nu numai rami iti trebuie iti trebuie un procesor bun si o placa video foarte buna. iar ca sa joci unele jocuri ( 2013 ) sa ai un 6 GB RAM

| frumusyka334 a răspuns:

Ia-ti un DEEl sau ALIENWARE daca nu ia-l pe componente ca e mai binewinking