| FanOfPostMalone a întrebat:

V ați făcut ochelari de vedere online? Ce experiențe ați avut? Menționez ca am găsit o rama făina pe eyerim care nu se gaseste la mine in oraș și m-am gândit sa ii fac online.

8 răspunsuri:
| danaieladaniela a răspuns:

Online nu

| neludana2000 a răspuns:

Se poate, dar pentru rama trebuie sa le trimiti distanta dintre ''cozile interioare a ochilor, acolo la nas, in mm-trii, si distanta de la o tampla la alta, de deasupra urechilor, tot in milimetrii. Cred ca intelegi de ce! Asa se procedeaza online pentru rame.

| shareable a răspuns:

Si eu vreau sa-mi fac online. Daca iti stii dioptriile si marimea la ochelari cred ca e ok. Intreaba-i daca se pot returna dupa probare.

| FanOfPostMalone explică (pentru shareable):

Da, se pot returna. Dacă vrei sa îți faci ochelari online îți recomand eyerim sau Lensa

| shareable a răspuns (pentru FanOfPostMalone):

Atunci e super. Mersi

| FanOfPostMalone explică (pentru shareable):

N ai pentru ce

| Danielabvdzn a răspuns:

Bună, părerea mea este ca nu e foarte ok sa îți faci ochelari online. Eu mi am comandat lentilele de contact de vedere de pe lensa, e cel mai bun site pentru asa ceva și îl recomand.
Ție ți as recomanda mai întâi sa îți faci un control la ochi sa vezi ce dioptrii ai și poate reușești sa cumperi doar ramele de pe internet, iar lentilele sa le iei de la cabinetul din orașul tău, eu asa am făcut când am găsit niște rame faine.
Oricum, sper sa nu ti iei lentilele după capul tău ca îți strici vederea, sper ca ți am fost de ajutor?

| FanOfPostMalone explică (pentru Danielabvdzn):

E și logic ca mi am făcut un control oftalmologic și îmi știu dioptriile. Ca doar nu le făceam de capul meu. in oraș la mine nu este posibil sa îți faci ochelari de vedere dacă îți cumperi din alta parte rama. Deci ori mi o cumpar de la cabinetul oftalmologic ori pa, sau îmi fac online.