| VisătoareaDePeLună a întrebat:

Trebuie sa cumpar pentru un coleg un cadou. Facem la scoala un schimb de cadouri, si cadoul trebuie sa fie de 20 de lei. Si nu stiu ce sa-i cumpar.Nu pot sa va zic ce ii place/ce nu ii place etc. pentru ca nu ne spune numele,doar daca e baiat sau fata,si eu trebuie sa ii cumpar unui baiat, si habar nu am ce puppy dog eyes. Imi dati niste idei?batting eyelashes

3 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

O esarfa de baieti...este practica si nu cred ca baiatului respectiv nu-i va placea.

| rocket a răspuns:

Atunci ia ceva mai neutru. In genul unei carti. Gasesti aici cate vrei http://li.ro/ss9y doar ai grija sa iei ceva gen aventura.

| elysi a răspuns:

Ar trebui sa ii iei ceva practic, universal, care foloseste oricui. De exemplu o carte (desi multi nu apreciaza asa ceva), un suport de CD-uri (cel cu folii in care pui CD-urile), un fular, daca tot e sezonul sau un film de comedie care sa ii placa oricui.