| AlexAL275 a întrebat:

Voi ce experiență ați avut cu cei de la Altex? Mă refer în general la produsele comandate online. Am înțeles că nu sunt serioși când vine vorba de garanția produsului

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

La Altex am luat multe produse, si nu am primit nici un certificat de garantie, dar uneori mi s-a zis ca, daca e vreo problema, sa merg la ei cu bonul sau factura.

| sierra1 a răspuns:

" Altex? ...Am înțeles că nu sunt serioși "

ce vorbești, sunt printre cei mai corecți!

| AlexAL275 explică (pentru sierra1):

De asta întreb pentru că nu știu. De obicei cumpăram de la eMAG, dar de data aceasta am zis să achiziționez de pe Altex. Unii se plâng de faptul că nu sunt oameni serioși când vine vorba de garanția produsului. Chiar așteptam comentariul dumneavoastră?

| cristi202 a răspuns (pentru sierra1):

Asa mi se pare si mie, sunt printre cei mai corecti. Iar daca ma duc la Unirea Shopping Center in Bucuresti la ei, e acolo un baiat care chiar se pricepe sa te ajute, de trei ori m-a ajutat atunci cand am fost indecis ce sa aleg, si nu am regretat ca am mers pe mina lui niciodata, isi stie meseria baiatul.
Dar, unii se iau doar dupa vorbe.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pana acum nu am avut nico problema cu ei. Legat de garantie... nici acolo, ca nu am avut nevoie sa duc ceva in garantie de la ei. Deci... parerea mea este una buna.

| GabiDumitrescu a răspuns:

La cum scrii aici nici eu nu te-as angaja. Deci te duci sa dai un test, iti zice sa completezi x sau 0, tu te apuci de scris povesti, si tot ei sunt nasoi? Pe bune?!?