| AlexAL275 a întrebat:

Vreau să-mi achiziționez un ceas de pe elefant.ro. Site-ul este de încredere? Ceasurile sunt originale? Dar cele cu o reducere mare?

4 răspunsuri:
| MagicOneT a răspuns:

Site-ul este de incredere, avand ceva ani in spate si putin renume, in special pentru carti. Despre "originalitate" nu se pune problema, sunt 100%. Reducerile mari? Simplu, marketing, pretul cu care le vand ei, dupa "super reducere" este pretul de furnizor probabil cu un mic adaos.

Poti sa cumperi cu incredere, au si pick-up point-uri prin tara pentru transport gratuit.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru MagicOneT):

Pot spune avand ca sursa pe cineva care are o afacere destul de mare in domeniu si stie direct din interiorul Elefant ca oamenii merg in pierdere chiar. De ce? Trag tare ca sa isi creasca cit mai mult cota de piata, scopul pe termen mediu-lung fiind acela de a vinde afacerea catre Amazon cand acestia vor intra pe piata noastra.

| MagicOneT a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Good to know, nu stiam, interesanta strategie. Eu am mai intrat pe site-ul lor din cand in cand si am vazut si preturi bune, mai mici decat la concurenta si "mega reduceri". Pe piata cartilor sunt buni, au o gama larga si preturi decente.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru MagicOneT):

Au si ceasuri/parfumuri la preturi bune si foarte bune, dar trebuie sa fii atent ce iei si sa compari cu alte surse, mai ales din strainatate daca discutam de produse ceva mai scumpe.