| AlexAL275 a întrebat:

Vreau să returnez un produs comandat de pe eMAG, mai precis o plasmă. Plata a fost făcută prin ramburs.Banii îi primesc prin poștă? În cât timp se face restituirea banilor? Nu vreau să-i primesc pe card sau voucher

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ai sub 30 zile il poti returna. Banii ii primesti intr-un cont bancar pe care-l specifici, in maxim 30 zile de la primirea de catre ei a TV-ului. Iti dai seama ca trebuie sa-l verifice si ei daca este ok si daca are accesoriile complete?

| Bondarel99 a răspuns:

In politica lor (pe care o gasesti pe site) scrie ca returnarea banilor se face in cont sau printr-un voucher. Cand comanzi ceva iti asumi asta. Emag e o firma prea mare ca sa se complice sa trimita banii prin mandat postal sau in plic la posta, suntem in era tehnologiei, e normal sa ti-i transfere in cont. Asa ca poti da un cont, nu cred ca trebuie sa fie neaparat al lor.

| AlexAL275 explică (pentru Bondarel99):

Păi dacă plata a fost făcută prin ramburs, restituirea banilor se poate face printr-un card bancar?

| Bondarel99 a răspuns (pentru AlexAL275):

Da, pentru ca ar fi inutil sa mai faca un drum curierul doar ca sa iti aduca banii (drum care trebuie platit), fiind foarte simplu sa ti-i vireze in cont.

| Bondarel99 a răspuns:

Uite

https://www.emag.ro/info/30-de-zile-drept-de-retur

"Apoi, selectezi una dintre opțiunile de returnare a banilor: ramburs sau voucher pentru o nouă comandă."

| doctorandus a răspuns:

Comandat cand? Ca vremea plasmelor a cam trecut.