| Rockzstar a întrebat:

Bună TPU! Vreau sa știu dacă pe SHEIN merge sa dai ramburs la curier, știu ca în general se plătește cu cardul dar am văzut ca nu apare opțiunea de a selecta cardul și vreau sa știu dacă s-a schimbat.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista ramburs la curier!
Shein este un site international localizat in China iar marfa nu este trimisa prin curier si nici plata nu se face ramburs.

Nu pleca nici o marfa din Shein daca nu este achitata complet prin: transfer bancar. platita cu credit cardul sau Paypal!

Nu s-a schimbat nimic din moetodele lor de plata, probabil ca nu ai selectat produsul si nu tia-i pus datele corect, daca nu te lasa sa platesti. Ori produsul nu mai este in stoc.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu are cum sa mearga plata ramburs la colete internationale.

| Nechifor_Denis_2002 a răspuns:

Buna! SHEIN permite plata cu cardul bancar, PayPal sau portofelul SHEIN Wallet. Totuși, în unele țări, inclusiv România, este posibil ca opțiunea de plată cu cardul să nu fie disponibilă.

În ceea ce privește plata cu ramburs la curier, aceasta depinde de politica de livrare a companiei de curierat care livrează comanda ta. De obicei, opțiunea de plată cu ramburs la curier este disponibilă, dar trebuie să verifici politica de livrare a companiei de curierat utilizată de SHEIN.

Pentru a afla mai multe detalii despre opțiunile de plată disponibile pentru comanda ta, te sfătuiesc să verifici secțiunea de plată și livrare a site-ului SHEIN, sau să contactezi serviciul lor de asistență clienți pentru a primi informații suplimentare.