| mihaela13p a întrebat:

Vi s-a intamplat, vreodata sa nu va ajunga vreun colet prin posta romana?
Coletul fiind extern

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. Un colet neasigurat se poate rătăci. Mie mi s-a întâmplat o singură dată. Nu l-am mai găsit niciodată.

| mihaela13p explică (pentru sadrian46):

Mulțumesc de răspuns...

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Stai linistită că va ajunge, dar foarte greu si, de multe ori, in stare deplorabilă, fiindcă am observat că nu le pasă de conditiile in care sunt transportate. Acesta e si motivul pentru care multi aleg serviciul firmelor de curierat privat. Costurile sunt mai mari, dar măcar, oferă alte conditii.
Cu Poșta Română, un colet extern îți poate ajunge și după 30 de zile. sad

| mihaela13p explică (pentru floresdemayo):

Mulțumesc... Expeditorul nu știa exact cum e cu posta romana...

| MireP a răspuns:

Se intampla destul de des, mai ales in perioada asta cu covid.

| floresdemayo a răspuns (pentru MireP):

Nu cred că are legătură, fiindcă nu necesită testul.

| mihaela13p explică (pentru MireP):

Mda... Multumesc