| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa va intreb daca ati dat vreun produs in garantie la eMag. Imi puteti spune cum a fost si in cat timp v-a returnat produsul?

Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

Hei. Eu am avut problema cu un telefon l-am primit blocat cu o parola personala.
Am sunat la eMAG dupa 10 minute dupa ce am deschis coletul. abia dupa 3 zile m-a contactat cineva sa ma ajute si am trimis telefonul in ziua aceea. a 2 a zi mi-a trimis altul in locul aceluia.
Depinde de problema produsului. Daca l-ai primit si nu il poti folosi eu cred ca e cel mai grav a 2 a zi ti-l schimba.
Daca l-ai folosit ceva timp si s-a stricat dupa o sa trebuiasca sa il verifice cand o sa ajunga la eMAG si o sa dureze.
De obicei dureaza pana la 14 zile daca ti-l repara sau inlocuieste.
Trebuie sa vorbesti cu consultantii eMAG si sa le spui ca ai nevoie urgenta de produs si sa ti-l repare/inlocuiasca repede. o sa poata grabi procesul. Bafta.

| anonimxenotome a răspuns (pentru FlorinCiokan):

Am avut un telefon Karbonn A19 si dupa ce l.am folosit, camera frontala se vedea in ceata. Pe 23 noiembrie mi.a acceptat cererea, si abia dupa 2 zile mi.au ridicat coletul, pe 30 noiembrie a spus ca a intrat in service si pana acum nu mai stiu nimic.

| FlorinCiokan a răspuns (pentru anonimxenotome):

Nu ai ce sa faci decat sa astepti.

| anonimxenotome a răspuns (pentru FlorinCiokan):

Sper doar sa nu mai astept asa de mult.