| EvaTramell a întrebat:

Buna
Zilele trecute mi-am comandat o rochita de pe net si mi va veni prin posta. Eu stau in chirie. Si am dat adresa unde stau. Si am dat doar adresa unde stau. Codul postal nu l-am stiut. O sa mi vina rochita? Fata de la care am comandat mi-a zis ca doar adresa ii trebuie fara cod. va veni prin posta? daca ma duc la posta si zic numele pot sa il ridic? Multumesc happy

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vine la domiciliu si daca nu te gaseste iti lasa o hartie in posta sa mergi dupa colet la posta din apropierea locatiei tale

suntserios
| suntserios a răspuns:

Codul postal e irelevant daca ai dat adresa completa. Insa daca ai comandat prin posta si nu prin curier, o sa strambe din nas tanticile de la posta daca nu ai adresa din buletin la fel cu cea de pe colet. La mine stramba din nas de fiecare data

| IsabelaIssa a răspuns:

Iti trebuie codul postal, dar daca fata nu l-a scris l-au scris cei de la posta. O sa iti vina un aviz acasa cum ca ti-a ajuns coletul, in cazul in care nu ti-l aduce factorul acasa. Si te duci la posta cu acel aviz, cu buletinul si cu banii si il ridici. Daca te duci fara aviz si doar intrebi e posibil sa nu fi ajuns si faci drumul degeaba.

| EvaTramell explică:

Am fost si nu a venit. Si ki-a zis ca imi trimite acasa un aviz. eu nu am cheia de posta si nu pot sa deschid. Cum pot sa fac? O sa merg dupa 3 si nu mi vor face ei atunci aviz? numele imi e la fel ca in buletin doar ca nu adresa...

| EvaTramell explică:

Pot sa ridic coletul daca nu am avizul si adresa nu e ceea din buletin doar numele?

| EvaTramell explică:

Am reusit sa iau coletul. multumesc :*