| amproblemepsihice a întrebat:

Hei TPU, habar nu am cum sta treaba cu comanda prin posta si am fost rugat de un prieten sa ii comand ceva de pe olx!
Din cate stiu trebuie sa dau codul postal si numele pe care sa vina coletul! Se poate sa dau codul meu postal ( e nevoie si de adresa? ) si numele lui? Sa poata veni la posta de la mine din oras si sa isi ridice el singur coletul? Sau e nevoie sa fie codul lui postal neaparat? As vrea sa imi explice cineva mai in detaliu, nu am mai comandat pana acum nimic online!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti sa comanzi in numele lui. Eu obisnuiesc (deoarece sunt cel mai priceput in ale internetului dintre rudele mele) sa comand pentru celelate persoane chiar daca o fac pe contul meu. Dau adresa si codul lor si ei platesc si primesc coletele.

| doctorandus a răspuns:

Vezi sa nu-i dea teapa aluia si sa cazi tu vinovat.