| Alexandradelevigne a întrebat:

Daca am comandat ceva de pe net si mi s-a cerut codul postal, inseamna ca o sa vina prin posta coletul?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Codul postal la comanda se cere pentru a determina locatia exacta a localitatii tale, sa fie mai multa siguranta. Daca tu ai localiatea X in judetul tau si localitatea X exista in alt judet, acestea au coduri postale diferite. De aceea ti se cere. Ce ai comandat mai exact si de unde? (pentru a-ti spune metoda de livrare); sau poti verifica si singur(a) ce ai comandat si cum.

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Da

| metehne a răspuns:

Dacă ai bifat opțiunea cu livrare la domiciliu, nu. De multe ori se cere codul poștal, nu înseamnă că vine musai la poștă.
Verifică comanda, și vezi ce date ai introdus, ce ai bifat etc
În orice caz, te vor contacta chiar dacă e la poșta. Pa, pa

| Violleta2022 a răspuns:

Dar tu crezi ca-l teleporteaza?

| Alexandradelevigne explică (pentru Violleta2022):

Chestia e ca intarzie livrarea si nu stiam sigur daca vine prin curier sau la posta...

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alexandradelevigne):

Tu nu le-ai dat adresa completa de acasa, ori doar codul postal?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai ales livrare prin posta o sa vina la posta.

Daca ai ales livrare prin curier atunci vine prin curier acasa