| Antonia17031995 a întrebat:

Bună ziua! Am făcut o comandă pe 13 mai pe Shein, toate bune, am primit confirmarea că a ajuns la destinație, doar că curierul a dat retur fară ca măcar să mă contacteze. Locuiesc in Elveția, am comandat la swiss Paket acolo vine orice comand, sâmbătă am mai ridicat 2 colete de la ei tot de la același expeditor... Doar acesta nu a venit, pe DHL îmi apare că a fost returnat către expeditor pentru că nu îndeplinește condițiile de expediere. Oare se mai poate face ceva să îmi primesc pachetul? Cum as putea proceda...? Mulțumesc pentru eventualele răspunsurile!

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Cineva a gresit ceva, ori tu, ori vinzatorul care tia trmis pachetul, poate na pus adresa corecta, se mai intampla.
In cazul in care vinzatorul este de vina, o sa iti dea banii inapoi, sau iti trimite alt pachet.
Daca este vina ta, ia legatura cu vinzatorul, o sa iti trimita alt pachet, chiar daca e vina ta, cei mai multi asa faca sa isi pastreze clientii.
Asa ca comunica cu cei de la care ai comandat, verifica cine ce a gresit.
Sa opresti tu pachetul din drum nu mai poti, nu poate nici vinzatorul, posta are regulile ei, deci vorbeste cu cel care a vindut, iti trimite iar altul, probabil dupa ce primeste pe asta inapoi.

| alisa201921 a răspuns:

Am patit exact așa cu un colet SHEIN cu o companie din Italia, am luat legatura cu ei și i-am rugat să-mi livreze comanda sau sa mi-o lase la un punct de unde sa o pot lua. Pe una mi-au adus-o acasa altă companie, iar pe cealaltă am luat-o de la o tabacherie. Pana la urma le-am primit pe ambele, cel mai bine e sa iai legatura cu compania de curierat

| Antonia17031995 explică (pentru alisa201921):

Din păcate am contractat pe cei din Germania unde este în acest moment pachetul, au zis că ei nu pot face nimic, sa iau legătura cu expeditorul! Că ei nu au voie să îl retrimită Chiar nu știu ce să fac.Nu este nici o sumă micuță de renunțat la ea.

| Antonia17031995 explică (pentru Antonia17031995):

Contactat *

| Razvandinica26 a răspuns:

Hai sa vb...