| Cretescudaniela a întrebat:

Buna ziua, am facut si eu doua comenzi pe shein si nu mi-a venit niciuna, adresa o aveam buna doar ca am gresit nr. de telefon. Cum imi pot recupera ce am pierdut sau banii ce i-am platit?

9 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

O comanda pe Shein dureaza 2 saptamani, nicidecum 8 cum a spus cineva mai devreme. Sunt la a 4a comanda de pe acest site si niciodată nu mi-a intarziat peste data menționată de pe site. Chiar ieri am dat comanda pe Shein.
Adresează-te celor de pe site la Suport Technic si îți vei recupera banii in wallet ori contul bancar.
Comenzile in Romania vin cu Fan Curier. Suna la curier si da-le numarul de urmarire primit de pe Shein. De obicei daca nu sunt ridicate pachetele, acestea le trimit inapoi.

| Cretescudaniela explică (pentru MihaelaDart):

Am intrebat si curierul si mi-a zis ca nu este la ei

| MihaelaDart a răspuns (pentru Cretescudaniela):

Pe site pe shein ce iti apare? De cat timp ti-a intarziat coletul? Scrie-le celor de la suport tehnic de pe shein, urmeaza pașii si acestia te vor ajuta. Sunt cazuri puține cand pachetele nu ajung.
Mai poti cere sfaturi si pe Facebook pe grupul Shein Romania. https://www.facebook.com/groups/674255140259095/?ref=share

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai rabdare ca vin ele sau acum te ai razgîndit si nu le mai vrei?

| Cretescudaniela explică (pentru CristiDinBucuresti):

Le vreau bineinteles da nr.de tel. l-am gresit si la mine vin comenzile prin FAN CURIER

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Cretescudaniela):

Pai de unde sa iti dau eu numarul de la fan curier urmareste comada dupa numarul tau de awb daca il ai daca nu intra pe siteul unde ai facut comanda si vorbeste cu ei

| blackann a răspuns:

Nu ai pierdut banii, poti intra sa anulezi comanda.
dar s-ar putea sa vina direct la adresa, chiar daca ai nr gresit. doar daca nu esti acolo si nu dau de tine ninci la telefon, se va intoarce la ei.

| Popa_Cristian_2000_rHpO a răspuns:

De principiu o comanda shein dureaza intre 2-8 saptamani. In cazul in care ai gresit nr. de telefon urmareste AWB-urile de la pachetele comandate si apelaza serviciul de curierat cel mai ok! Bani ar trebui sa ii primesti inapoi daca se inapoiaza pachetele ( ceea ce se intampla daca tu nu le ridici ). Pachetele stau in depozit inca 2/3 zile daca nu au fost ridicate cand a venit curierul cu ele sau posta!

| MihaelaDart a răspuns (pentru Popa_Cristian_2000_rHpO):

Nu stiu de cate ori ai comandat tu de pe Shein, dar iti spun ca niciodată nu dureaza mai mult de 2 săptămâni, ci din contra intre 5 zile pana la 14 zile.
Cele de la Aliexpress dureaza pana la 8-9 săptămâni.
Shein are mai multe depozite rasfirate si in toata lumea.
Ieri tocmai ce mi-am lansat o a4a comanda de pe Shein, mereu mi-au ajuns intre 5 zile si 13 zile pachetele intacte prin curier.