| vmalex21 a întrebat:

Salutare.Ce parere aveti despre marca Geox? As vrea sa imi cumpar o geaca de la aceasta firma, am gasit un model frumos pe un outlet din strainatate.Pe urma se mai poarta gecile cu gluga cu blanita la baieti?

2 răspunsuri:
| Nitroblast a răspuns:

"se mai poarta", imi pare rau ca nu e on topic dar nu ma pot abtine: Conteaza daca se poarta sau nu? Nu mai degraba ar trebui sa fie functionala geaca respectiva? Sa fie groasa, sa aiba protectie anti-vant, anti-apa, sa aiba buzunarele suficient de adanci, sa aiba o culoare care sa mearga cu cat mai multe haine d-ale tale, etc. Blanita aia e cam degeaba, nu tine de cald, nu sta la gat, nu se continua in interiorul gecii, nu nimic.

ON TOPIC: Cei de la Geox au tot felul de sisteme de aerisire destepte in produsele lor, ca fapt divers. Calitatea e peste medie (media si ce este sub fiind cam restul de produse ce le gasesti pe piata din Romania), plus ca o iei din strainatate, asadar calitatea o sa fie peste alte produse Geox de la noi din tara. Numai de intretinut o sa fie mai greu (proprie experienta), daca o murdaresti mai aiurea nu incerca sa o rezolvi tu, o duci neaparat la o curatatorie, altfel strici o geaca de nu-stiu-cati euro.

Si din ce vad pe strada, vad ca sunt suficienti indivizi care poarta "geaca cu gluga cu blanita", deci probabil o fi inca "la moda".

| vmalex21 explică (pentru Nitroblast):

Mersi de raspuns, mi-a fost folositor insa inainte ar mai fi trebuit sa te gandesti un pic, poate eu tin la chestia de moda si trend.Stiu ca el o chestie de fantezie, geaca e impermeabila, are buzunare suficiente insa problema e ca gluga e nu se poate detasa.Pana la urma am decis sa o achizitionez, e Geox, e cu izolatie din puf si nu in ultimul rand nu e,, Made in China,,