| Nykolee29 a întrebat:

Bună ziua,as vrea sa îmi comand ceva de pe Shein,oare, cât ar trebui sa aștept și plata cum se face? (Cash sau card?)

Răspuns Câştigător
| Mihai0101 a răspuns:

Plata se face cu cardul, Shein e un mafazin din sua online o sa platesti vama si o sa ai de asteptat mult mai mult.
Recomand sa gasesti un magazin in Romania cu produsele pe care vrei sa le cumperi.

| 19Mary19 a răspuns (pentru Mihai0101):

Pe Shein am făcut foarte multe comenzi. Toate au venit prin curier în 2 săptămâni.

| Nykolee29 explică (pentru Mihai0101):

Cam cât costa transportul?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mihai0101):

Mihai0101 - pentru informarea ta corecta: siteul Shein este chinezesc, din Singapore, NU este american din sua, chiar daca au filiale in toata lumea si pe toate continentele.

Uite aici informatia despre ei cu adresa, oficiu si cui comapnii apartine:
https://www.sheingroup.com/privacy-policy/

| MihaelaDart a răspuns (pentru Mihai0101):

Nu este americana, ci chinezeasca sau cum presupun altii "internationala". SheIN are peste 150 de magazine pe tot globul. Uite aici in articol scrie cum a luat nastere si sub ce nume a fost inainte pana sa devina SheIn: https://www.libertatea.ro/......n-3692307. Citeste, este destul de interesant.

8 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Orice cumparatura din afara Romaniei se va plati cu cardul ori prin Paypal, doar ce este din Romania poti plati cash.

| Violleta2022 a răspuns:

Shein este un site chinezesc, unde marfa vine cu cel mai ieftin serviciu postal durand intre 3 si 8 saptamani.

Fiind un site international nu exista plata cash, exista plata numai cu card bancar sau paypal, care se face la cumpararea produsului de pe acel forum. Abia dupa ce bani sunt primiti in contul lor bancar incep sa pregateasca marfa cumparata si sa o trimita.

Mihai0101 nu stie dar site-ul Shein este un site CHINEZESC, localizat in Singapor, nu America.

"The Site is owned and operated by Roadget Business Pte.Ltd., 7 Temasek Boulevard, #12 07 Suntec Tower One, Singapore (038987)."
https://www.sheingroup.com/terms-conditions/

Marfa este slaba calitativ, ca orice produs chinezesc.

| Nykolee29 explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc mult pentru informare

| 19Mary19 a răspuns:

Plata se face cu card iar produsele vin prin curier acasă cam în 2 săptămâni.