| ciurli123 a întrebat:

Buna ziua,
Ce parere aveti de paturile de junior pentru copii genul acesta-https://www.kimbi.ro/......at-baieti'
A luat cineva?

2 răspunsuri:
| SharpEagle a răspuns:

Eu nu iau, din principiu, paturi de PAL pentru copii. Motivul e legat de anumite substante toxice care se pot emana, mai ales cand e proaspat materialul.
Prefer un pat pe structura de lemn masiv (chiar si esenta mai ieftina) sau in ultima instanta unul pe structura metalica. Si musai cu somiera, nu saltea asezata pe pal, chit ca e gaurit.
Pentru customizare poti cumpara asternuturi cu teme din desene animate sau ce-i place. Mai poti lua autoclant pe zonele pe care le atinge mai putin.
Oricum, la 500 lei ma indoiesc ca e un pat rezistent, dar...cine stie.

| anasimina a răspuns:

Buna, recomand si eu tot paturi din lemn masiv, stabile si sigure pentru copii. Pe langa material e important sa fie si un model care sa ii placa, sa ii aduca bucurie si sa ii faca placere sa doarma in el dar sa si se joace. Iti recomand paturile de la Kindertain, las link daca te mai ajuta informatia. https://kindertain.com/collections/paturi-montessori-1