| BenMar a întrebat:

daca am pus un colet la fan courrier cu ramburs, pot sa ridic banii doar cu buletinul sau imi trebuie neapărat si foaia aia?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La ridicarea banilor ai nevoie doar de cartea de identitate.

6 răspunsuri:
| BenMar explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc

| rebelion a răspuns:

Doar cu buletinul. foaia aceia e dovada rambursului in caz ca se intampla ceva in sistem si nu mai apare rambursul.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru rebelion):

Buletine nu se mai fac din 2002. Deci va trebui sa mearga cu cartea de identitate.hee hee

| BenMar explică (pentru Salontanul):

????

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru BenMar):

Redau: "În sensul Ordonanţei de Urgenţă a Guvernului nr. 97/2005, prin act de identitate se înţelege cartea de identitate, precum şi cartea de identitate provizorie şi "buletinul de identitate", aflat în termen de valabilitate."
Deci, buletine nu se mai fac ci au ramas doar la cei carora li s-a facut pe viata.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru BenMar):

Apropo! La locul 8 ai un model de BI: http://bit.ly/2wDY8H9