| Armyanka a întrebat:

Dacă persoana care mi-a trimis un colet prin posta mi-a greșit numele și nr de telefon ultima cifra, cum procedez ca sa ridic coletul? E ramburs. Trebuie neaparat sa prezint buletinul? Am nr de prezentare ca sa urmăresc coletul, nu știu dacă ajuta. Oare dacă ii explic celei de acolo situația mi-l va da sau îl trimite înapoi?

6 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

Cat de mult ti-a gresit numele?
Daca a scris Gheorghe inloc de George si adresa e buna, cei de la posta pot intelege.
Numarul de telefon nu este luat in considerare. Doar te anunta cand vine coletul.

| Armyanka explică (pentru Vântulalb):

Mi l-a greșit complet… nu are nicio relevantă cu numele meu… :/ e ca și cum in loc de Maria ai scrie Anastasia…

| Mosotti a răspuns (pentru Armyanka):

Am zis dincolo, daca ai cum arata ca tu esti destinatara cu faptul ca locuiesti la acea adresa, ti-l da.
Buletin sau contract de inchiriere.
Altfel...cum? Pot veni si eu sa cer pachetul cumva luand cumva nr de inregistrare.

Dar tu incearca si vezi, sa ne zici aici cum a iesit te rog. Poate ai noroc cu nr de inregistrare.
Ca in mod normal doar tu si expeditorul aveti acel nr.

| Armyanka explică (pentru Mosotti):

Ok… o sa scriu aici dacă reușesc sau nu

| Mosotti a răspuns (pentru Armyanka):

Da, astept sa zici ce ai facut, dincolo ti-am zis cum afli f repede la ce oficiu sa te duci.

| Vântulalb a răspuns (pentru Armyanka):

Atunci se poate considera ca e vorba de alta persoana si va merge retur.