| Sjhxjcks a întrebat:

Bună ziua, lume!
Cred că e prea devreme... dar am o întrebare
Astăzi la școală am tras la sorti cine cui ii face cadou de secret santa. Sunt clasa a9a și mi-a picat o fata Tind sa precizez ca eu sunt tot fata. Idei de cadouri ceva? Suma estimativa la care ne-am hotărât este 20-50 lei I
Idei?

14 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Decat sa iei bijuterii sau lucruri care nu sunt pe gustul ei, cel mai simplu si cel mai safe e sa iei un cosulet cu dulciuri, vezi sa fie in numar de 3 sau 5, 8.Alegi tu de sezon, cicolata cu scortisoara, biscuiti sau tot felul de minuni pe care le gasesti la orice supermarket si le poti pune intr-o sacosa draguta.Mie mi-au cazut numai baieti la Secret Santa, atat in liceu cat si in facultate.laughing Luam de obicei doua ciocolate si o doza de bere, puse intr-un pachet dragut.La facultate am cumparat carti pe domeniul ales.Have fun.

| Hyperion7 a răspuns:

Cum zicea și dullcat, un coșuleț cu dulciuri pare o alegere înțeleaptă.
Pentru că orice i-ai lua(cel puțin de purtat) posibil sa nu fie pe gustul ei și să nu poarte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu îți sugerez sa îi cumperi niște cercei nici prea ieftini și nici prea scumpi! Cerceii sunt cele mai bune cadouri pentru o fata! Vezi care este culoarea ei preferata!

| Sjhxjcks explică (pentru anonim_4396):

Bună Apreciez răspunsul tău. Noi nu am comunicat niciodată (știi tu, la liceu sunt niște "grupulete", fiecare cu colegii lui, facă știi la ce ma refer ) cred ca ar di prea puțin /prea mic cadoul, doar o pereche de cercei, cu toate ca ea nu poarta cercei, din câte am observat bugetul e de 20 50 lei, și o pereche de cercei nu cred ca s-ar încadra în acest preț. În ultimul rand, dacă ai participat și tu la secret santa și ti-a picat vreodată o fata, tu ce i-ai cumpărat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sjhxjcks):

Eu I-am cumpărat o cana și o ciocolata, de asemenea ea mi-a dat un colier! Mi-a picat fata de doua ori în liceu! În generala nu am făcut Secret Santa deoarece noi nu ne suportam între noi dar la liceu am fost printre alți oameni și a fost mult mai frumos! Eu am 3 variante 1. O cana de Crăciun 2. O ciocolata și un colier 3. O pereche de cercei sau de mănuși!

| Aurora99 a răspuns:

Buna! Daca vrei sa faci un cadou unui baiat de orice varsta si nu sti ce sa iei, ca sa fie si ieftin, eu iti propun urmatoarea oferta:
http://www.hbmag.ro/2023/11/sw115.html

| Sjhxjcks explică (pentru Aurora99):

Nu mulțumesc. Ar fi prea scump, plus de asta nu se încadrează în bugetul inițial, cel la care am căzut de comun acord. Mulțumesc oricum pentru propunere.

| Aurora99 a răspuns (pentru Sjhxjcks):

Inteleg. cu mare drag! sarbatori fericite iti doresc

| Sjhxjcks explică (pentru Aurora99):

Mulțumesc la fel

| Gigiduru007 a răspuns:

Ia un atlas geografic.

| THRUSTMASTER a răspuns:

O carte, o esarfa, o caciula,

| XMarya78 a răspuns:

Buna! Cumpara-i un jurnal sau un colier de argint cu 30 lei. Daca esti din Bucuresti in sectorul 6 du te la Complex Sir la soseaua virtutii si du te la locul alea mici pana vezi china shop panda. Cand vezi china panda shop nu cobori pe scari mergi inainte vei vedea o usa trage de ea coboara pe scari si va fi acolo o bijuterie( e argint 925 real mama si a luat de acolo) sau du te la china shop si ia i ceva de 5 lei

| Sjhxjcks explică (pentru XMarya78):

Nu sunt din București

... cred ca lumea nu mai scrie în jurnal,... zilele acestea, plus de astea nu am cum sa-i iau CV de 5 lei laughing) bugetul e de 20 50 lei

| THRUSTMASTER a răspuns (pentru Sjhxjcks):

I-ai 10 bucati de 5 lei happy.