| Costis3x69 a întrebat:

Buna ziua tuturor, am o mare problema, deci dacă am dat comanda de pe OLX și acolo de 1 decembrie scria 00 lei, transportul este gratuit. Eu luni când îl voi primi voi mai plati transportul sau nu? Adică va rămâne tot gratuit sau va fi 25/28 de lei cum e in mod normal?

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Pai,daca îți scrie 00, automat transportul este gratuit.
Plus că îți arată și în aplicație la secțiunea achiziții sa vezi ce și cum
Update! Daca comanda a fost făcută în noiembrie când aveau ăștia transport gratuit (pentru că în decembrie vad că nu au inca), atunci da, beneficiezi de gratuite.
Bafta!

| Costis3x69 explică (pentru Hyperion7):

Da mulțumesc pentru sfaturi așa am făcut și într-adevăr arata că comanda e plasată vânzătorul a spus că lumi o pune la Fan Curier :-)

| Hyperion7 a răspuns (pentru Costis3x69):

Mulțumesc și eu pentru fundiță!

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

In astfel de situatii si promotii nu e importanta data la care ajunge coletul caci ipotetic poate avea si intarzieri, ci data la care s-a pus coletul efectiv catre firma de curierat, data inregistrarii comenzii daca vrei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca olx avea o promotie cu curierul si vanzatorul a folosit curierul respectiv posibil sa nu platesti transportul

| ReddY25 a răspuns:

Da