| JustClaudiu a întrebat:

Vrea sa cumpar ceva de la cineva care nu e din oras cu mine. Ce adresa trebuie sa-i dau pentru a-mi trimite coletul prin Posta Romana? Si ce fac ca sa-l ridic? Si de unde?

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| pioneeraudio a răspuns:

Salut!
in primul rand ii dai adresa ta( nr de casa, sau daca stai la bloc, orasul judetul) + codul postal, apoi vei primii acasa un mandat postal cu care te vei prezenta la posta, pentru a scoate coletul. vei platii la posta pentru coletul comandat.( de obicei plata se face ramburs)

1 răspuns:
| ElenaErika a răspuns:

Pai ii dai adresa de acasa de la tine. de acolo el ar trebui sa se descurce. Si pentru a ridica coletul va trebui sa mergi la posta si sa platesti ce ai comandat la ridicarea coletului [plata ramburs]. Sper sa te descurci