| stefania7x a întrebat:

Bunaaa, puteti sa-mi spuneti la ce este bun samponul cu usturoi? Multumesc

3 răspunsuri:
| helpforyou a răspuns:

"Stopeaza caderea parului.
Usturoiul are in compozitie saruri minerale, microelemente, inulina, vitamine (A, B, PP, C) si doua substante specifice cu efecte antibiotice precum: alicina si garlicina. Usturoiul contine peste 200 de substante active precum fosfor, potasiu, cupru, fier si calciu.
Proprietatile naturale antimicrobiene si antifungice identificate in usturoi pot contribui la combaterea germenilor si a bacteriilor, pastrand sanatatea parului.

Usturoiul este o sursa bogata de sulf, element esential in dezvoltarea de keratina, proteina ce ofera parului structura si forma, rol important in cresterea parului, dar si un strat protector cu efect benefic asupra scalpului.

Datorita uleiului esential, continut de extract de usturoi, printr-o usoara stimulare a pielii, intensifica circulatia sangelui in capilare, conducand la o crestere accentuata a fluxului de sange catre foliculi si astfel se stimuleaza cresterea parului."

https://life-care.com/......-care-4106

este samponul pe care il folosesc si eu

| DeMicUnCălător a răspuns:

Cănd dorești să-i spui prietenului actual că nu-l mai iubești și vrei să te desparți, dar nu poți sau ești prea drăguță și nu vrei să-i rănești sentimentele.
Atunci te speli cu usturoi in cap și-l fortezi să facă dragoste!?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu te muste vampirii de cap