| anonim_4396 a întrebat:

Cand comandati haine de pe net, cum faceti masuratorile incat sa vi se potriveasca ca exista mai multe tipuri de marimi in functie de tarile de origine? Sau de unde va luati haine? Am luat la rand toate magazinele in cautare de o camasa putin mai frumoasa incat sa pot umbla in oras cu ea si nu am gasit nicaieri. Btw stau la oras nu sat si nici nu vreau camasi din alea la 300 lei, ci asa vreo 100 lei.
Haine Pentru Barbati

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Risti, daca vrei musai sa-ti iei haine online, sperand sa cumperi masura corecta, sau nu risti si le cumperi numai din magazine.
Mi s-a intamplat in trecut si m-am invatat minte, asa ca, le cumpar numai din magazine, ca sa nu risc sa fie prea largi, scurte la maneci sau pantofii sa fie mari, indiferent cat am incercat sa aleg corespondentul corect pentru masura americana.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fashion days, about you.

about you are retur gratis
iau 2 marimi si o pastrez doar pe cea care imi vine, simplu.

la fel si la fashion days

| GabiDumitrescu a răspuns:

Geezus... daca tot stai la oras, SH-uri nu exista pe acolo? Ce haine a-ntiia am gasit pe acolo, cu 100 de lei te imbraci din cap pana in picioare. Si nu neaparat purtate, de cele mai multe ori cumpar haine cu etichetele pe ele. Camasa Esprit cu mineca scurta, de exemplu, jos palaria, vreo 8 lei.

| GabiDumitrescu a răspuns:

A, si ca sa raspund si la subiect, cauta ghiduri online in functie de brand, sau vezi la astea mai universale cum stai. Daca nu sunt turcesti/chinezesti, eu de exemplu incap bine in tricouri/camasi marimea M sau L, chiar daca am 1.87 si la alea chinezesti/turcesti de multe ori nici XXXL nu ma prind bine...

| Furnicuta000 a răspuns:

Eu ma uit doar la manechin. De obicei manechinele au in jur de 1, 70 m si poarta marimea S in pozele de prezentare, deci pot sa-mi fac o idee cum o sa vina pe mine marimea S sau M (pe astea le iau de obicei). Blugi cumpar foarte rar de pe net pentru ca riscant, marimile sunt decalate chiar si la 2 modele din acelasi magazin, nici vorba sa ma iau dupa tabelul lor. M-am luat odata dupa tabel si am comandat XL iar cand au venit erau uriasi, trebuia sa iau M.
Dar la bluze, tricouri, geci, pantaloni de trening, paltoane etc nu am avut probleme

| Furnicuta000 a răspuns:

Intra pe outletmag.ro
Au haine outlet (adica noi cu eticheta provenite din lichidari de stoc de la Zara, Stradivarius, Bershka etc) si sunt preturi chiar foarte bune. Am vazut ca au si haine de barbati.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Am intrat acum si vad ca au camasi de barbati foarte ieftine
https://outletmag.ro/......amasi-c245
Sper sa ma plateasca ca le fac reclama laughing

| romeo78 a răspuns:

Căutați pe internet cum poți să afli măsura la haine, încălțăminte. Există tabele, moduri de măsurare, dar cel mai important, corespondențele între diferitele norme de mărimi.
Țările cu măsură oficială în inch au un sistem de numerotare, cele în sistem metric au alt sistem de numerotare. De asemenea, depinde de țara unde se fabrică, căci un număr 42, poate fi o mărime mare sau o mărime medie.

| Legion7X a răspuns:

Second hand. David camp sunt cele mai frumoase, dacă înimerești. Depinde de SH. oricum astea prin oras, nu sta sa le sorteze care sunt originale, david camp or alte mărci. Aia ști tu daca cunosti. Pretul cred că este fix pentru categoria cămași ca și la tricouri, geci, sau categoria în care se încadrează produsul.

In magazin preturile sunt cam:
https://m.aboutyou.ro/c/barbati/haine/camasi-20319?brand=camp-david-54746