| RobiRoby2002 a întrebat:

Cand mergeti voi, fetelor la mol prima data la ce va uitati la bluze sau la rochii?

4 răspunsuri:
| Emilian86 a răspuns:

MOL1, moli, s. m. (Chim.) Moleculă-gram. – Din fr. mole, germ. Mol.
Sursa: DEX '98

MOL2, moluri, s. n. Dig de piatră construit spre larg, la intrarea într-un bazin portuar, pentru a micșora acțiunea valurilor sau pentru a forma cheiuri suplimentare. – Din it. molo, fr. môle.
Sursa: DEX '98

| Emilian86 a răspuns:

Imi cer scuze insa nu ma pot abtine uneori. Cum nu iti pot raspunde la aceasta intrebare o sa las pe cineva cu pregatire sa o faca cu specificatia ca puteai folosi cuvantul magazin in loc de mall

| Aretha a răspuns:

Bluze ^_^
Le poti purta oricand ...pe cand rochiile pe asa o vreme nu merg!
FUNDA? laughing

| coolboy22 a răspuns:

Fetele mai mari, in special, nu se uita dupa asa ceva in mall, ci dupa barbati/mosi cu bani! Pricepi? daca nu, inseamna ca ai o varsta foarte mica.